Domů » Recenze » Recenze HTC One M8s: Povedla se recyklace modelu One M8?

Recenze HTC One M8s: Povedla se recyklace modelu One M8?

HTC v dubnu představilo nový smartphone One M8s, který můžeme označit za derivát loňského vlajkového modelu One M8. Jako celek funguje velmi dobře, byť se výrobce nepouštěl do žádných výrazných změn. A vzhledem k ceně to tahle novinka mezi konkurenty nebude mít vůbec jednoduché.

HTC se v poslední době finančně příliš nedaří a podle analytiků jsou na vině slabé prodeje aktuální vlajkového modelu One M9 (recenze). Na těch však finanční výsledky nestojí ze sta procent a společnost se snaží dohnat ztrátu i jinými modely. Letos v dubnu představila upravenou verzi svého loňského reprezentanta One M8 (recenze) s označením One M8s. Pomůže firmě s nepřesvědčivými prodejními výsledky?

Telefon je od loňského modelu takřka k nerozeznání – mladší model pouze ztloustl o dvě desetiny milimetru, rozměry, váha a design zůstaly totožné a zůstává zde tedy kompatibilita s veškerým příslušenstvím „em-osmičky“. Telefon nabízí hliníkovou unibody konstrukci, která je příkladně zpracována. Nikde nic nevrže a vše lícuje přesně tak, jak má.


Tohle je letošní HTC One M8s. Ale kdybychom sem vložili fotografii loňského HTC One M8, rozdíl by nikdo nepoznal.

První dojem z novinky je skvělý, i když musím říci, že pokud bych si měl zařízení vybírat podle obrázků, na model M8(s) by má volba určitě nepadla. Po osobním setkání se však můj názor velmi rychle změnil. Ergonomie je příkladná, čemuž pomáhá kolébkovitý tvar zadního krytu; jeho tloušťka se směrem ke stranám zmenšuje.

Klady (+)

 • hliníkové tělo a pevná konstrukce
 • příkladná optimalizace systému
 • HTC Sense 6.0 a bonusové funkce
 • stereo reproduktory BoomSound
 • slot na microSD kartu

Zápory (-)

 • minimum inovací oproti HTC One M8
 • vysoká cena
 • umístění tlačítka Power
 • zahřívání při vyšší zátěži
 • kvalita fotografií a videa v horších světelných podmínkách

Díky hliníkovému tělu model M8s vypadá reprezentativně a hodnotně. Je ale škoda, že se v HTC nepustili do větších inovací v oblasti designu – M8s vypadá stejně jako M8 a příliš mnoho rozdílů byste nenašli ani při srovnání s aktuálním top modelem HTC One M9. HTC se v tomto případě stále drží zajetých kolejí, což podle nás nemusí být zcela ideální, jelikož pro zákazníka produkty mohou působit velice podobně, a i kvůli tomu pak mohou být prodejní čísla nižší, než by tchajwanský výrobce očekával.


HTC One M8s na oficiálním snímku

Vzhledem ke konstrukci, která připomíná kolébku, se přístroj nedotýká podložky po celém povrchu zadního krytu, což v některých chvílích, především na nakloněném povrchu v kombinaci s hladkým hliníkovým krytem, připravuje infarktové stavy, kdy se snažíte telefon co nejrychleji zachytit, aby z povrchu nesklouzl a nerozbil se. I přes pevnou konstrukci by zařízení mělo být vůči pádům odolnější, tuto hypotézu však nejspíše nikdo nechce úmyslně testovat.

Displej: Stále stejně precizní

Displej je vyroben technologií Super LCD3 a má uhlopříčku rovných 5 palců. Rozlišení 1080 x 1920 pixelů je zcela dostačující a logicky zde zůstává stejná jemnost, jako u loňského modelu M8, tedy 441 ppi. Barevné podání je relativně věrné; k reálným barvám má blíže, než často přepálené barvy AMOLED panelů. Rozsah jasu je také dostatečný – za slunného počasí není problém s telefonem pracovat venku, naopak u nejnižšího jasu bychom snesli ještě mírnější hodnoty, neboť při čtení v noci je intenzita podsvícení stále celkem dost vysoká. Čidlo okolního osvětlení reguluje jas spolehlivě, rychle a plynule. 

Předchůdce tohoto modelu měl displej chráněný tvrzeným sklem Gorilla Glass 3, u něhož si někteří uživatelé stěžovali, že se na něm i přes šetrné zacházení objevovaly vlasové škrábance. I toto u modelu One M8s bohužel zůstalo nevyřešené a po pár dnech používání se na displeji objevilo mnoho malých škrábanců, určitě tedy doporučujeme ochrannou fólii. U telefonů v této cenové kategorii bychom však tento problém neočekávali.

  

Po stranách displeje najdeme relativně tenký rámeček, ale jiní výrobci zvládají i tenčí. Nad displejem je místo také využito relativně rozumně, více místa zabírá pouze reproduktor (druhý najdete dole). Na spodní straně telefonu je však stále centimetrový černý proužek, který zbytečně zvyšuje výšku telefonu a přispívá k horší ovladatelnosti. Na obranu výrobce jsou v tomto místě ukryty antény, svůj smysl tedy má.

Skvěle hraje, ale polohu zapínacího tlačítka mu neodpustíte

Vzhledem k tomu, že po stránce designu nedošlo k žádným změnám, i tlačítka a šuplíčky na SIM a microSD karty zůstaly na svých místech. Na spodní straně se nachází microUSB konektor a 3,5mm otvor pro připojení sluchátek. Umístění konektoru pro sluchátka je věc velmi subjektivní, mně jeho umístění na spodní straně velmi vyhovuje, neboť při zandavání smartphonu do kapsy jej není potřeba nijak přetáčet, aby se kabel nelámal.

   

Výstup pro sluchátka je velmi kvalitní a HTC se také chlubí integrací technologie BoomSound, která slibuje zlepšení zvukového přednesu jak ve skladbách, tak ve videích. Zvuk je celkově u modelu M8s na špičkové úrovni – ostatně všechny tři v recenzi zmiňované modely řady One hrají nejlépe ze všech smartphonů na trhu. Stereo reproduktory nad a pod displejem sice zvětšují celkové rozměry zařízení, za tu kvalitu to však stojí. Při poslouchání bez sluchátek hraje telefon velmi nahlas, aniž by hudbu výrazně zkresloval. Telefonu se daří obstojně vykreslovat výšky, středy i basy.

 

K signalizaci zmeškaných událostí slouží drobná dioda schovaná v horním repráčku. Interval blikání je však takový, že při letmém pohledu na mobil si jí nemusíte všimnout a při pohledu z většího úhlu není příliš dobře vidět. Na levé straně telefonu najdeme pouze šuplíček na microSD kartu, na pravé straně pak tlačítka ovládání hlasitosti a otvor pro vložení nanoSIM karty.


Stejně jako předchozí modely, i tento kousek láká na kvalitní stereo reproduktory

Na vrchní hraně bohužel nedošlo k žádné změně, a tak je na ní stále umístěno zapínací tlačítko. Vzhledem k rozměrům telefonu, které činí 146,4 x 70,6 x 9,55 mm, je poměrně těžko dosažitelné a ovládá se velmi špatně. Často spolu s vypínáním displeje mačkám i tlačítka hlasitosti, a tak si tlumím hudbu, popřípadě hlasitost vyzvánění. U takto rozměrných telefonů to zkrátka není nejvhodnější řešení. Hmotnost 160 gramů také není nejnižší, na druhou stranu o telefonu budete vždy vědět, v kapse jej ucítíte.


HTC M8s se v ruce drží dobře, ale umístění tlačítka Power na horní hranu není nejšťastnější

Tento nešvar lze částečně obejít díky tomu, že se zařízení umí probudit dvojím poklepáním na displej, a tak pro rozsvícení displeje nemusíte složitě natahovat ruku. Bohužel se však telefon neumí stejným způsobem uspat, jako to umí například LG, takže při vypínání displeje se krkolomné snaze dosáhnout na tlačítko a nejistému přechytávání stejně nevyhnete.

Vzbudí se, ale neusne

Gesto dvojího poklepání na displej, zmíněné na konci předchozí kapitoly, najdeme v nastavení pod položkou Gesta pro Motion Launch, kde je možné probudit telefon i mnoha dalšími způsoby, které zároveň spouštějí určité aplikace.


V systému využijete řadu užitečných gest

Například při přejetí po zhasnutém displeji zleva doprava se ihned dostanete do čtečky BlinkFeed, nebo při přetočením telefonu do horizontální polohy a stisknutí tlačítka hlasitosti se spustí fotoaparát. Bohužel není možné gesta spravovat jednotlivě, a tak pokud chcete například využívat pouze dvojí poklepání na displej, musíte mít zároveň aktivní i ostatní gesta. Pro mě osobně je toto poměrně výrazný nedostatek, neboť z šesti dostupných gest pravidelně využívám pouze dvě a ostatní občas omylem aktivuji.

Například po vypnutí obrazovky, kdy se chystám telefon zasunout do kapsy, nezřídka omylem zavadím o displej, kdy je dotyk vyhodnocen jako gesto, telefon se odemkne a znovu nastupuje snaha dosáhnout na horní vypínací tlačítko, aniž bych přístroj upustil.

Jeden den v zápřahu, dva dny při nižší zátěži

Vzhledem k použité konstrukci není akumulátor uživatelsky přístupný a případnou budoucí výměnu tak budete muset přenechat servisu. Při běžném používání, které zahrnuje zhruba hodinový poslechu hudby, půl hodiny surfování na internetu, půl hodiny čtení, několik hovorů a využívání různých internetových kecálků, telefon den zvládne a večer zbývá zhruba třetina baterie. Na druhý den bych však doporučoval mít po ruce nabíječku.

   

Při střídmějším používání a případném zapnutí úsporného režimu však telefon zvládne jeden a půl až dva dny. S režimem extrémní úspory energie, kdy jsou aktivní pouze základní funkce, jako je telefonování, zprávy, pošta, kalendář, kalkulačka a hodiny vydrží telefon s posledními procenty baterie i několik hodin.

Slabší procesor než u předchůdce

Výdrž na baterii je poněkud zklamáním, neboť telefon oproti modelu One M8 dostal slabší, ale stále dostatečně výkonný, novější a méně žravý 64bitový octa-core procesor Snapdragon 615 (čtyři jádra Cortex-A53 s taktem 1,7 GHz + čtyři jádra Cortex-A53 s taktem 1 GHz) oproti čtyřjádrovému Snapdragonu 801 (čtyři Krait jádra s taktem 2,3 GHz), a o kousek větší baterii s kapacitou 2 840 mAh (oproti 2 600 mAh u M8). I přes to se však ústupek ve výkonu a zvýšení kapacity baterie na větší výdrži nijak výrazně neprojevily.

 

Procesoru dále sekundují 2 GB RAM paměti a 16 GB interní paměti. Výkonnější není ani grafický akcelerátor (Adreno 405 vs. Adreno 330 u loňského modelu) – ve všech ohledech má čip Snapdragon 801 nad použitým Snapdragonem 615 navrch. Ve výbavě rovněž nenajdeme infračervený port, který u původního modelu byl přítomen.

Bleskové reakce a zahřívání při vyšší zátěži

Telefon běží na Androidu 5.0.2 Lollipop, který je překrytý nadstavbou HTC Sense 6.0. Oproti předchůdci tedy nedošlo k žádným změnám a odladěnost prostředí je stále příkladná. K pádům aplikací dochází jen velmi zřídka. Prostředí Sense vás při práci s telefonem brzdit rozhodně nebude, ke škobrtnutím a malým prodlevám téměř nedochází, a to ani při spuštění mnoha aplikací naráz.

Prostředí Sense 6.0 také neumožňuje změnit velikost mřížky na hlavní obrazovce. Maximálně je možné na ni vložit 4 x 4 aplikace, což je velmi málo a na ploše je mnoho zbytečně nevyužitého místa. To však jednoduše nahradí alternativní launchery.

 

Náročné hry, jako je Real Racing 3 telefon zvládá bez problémů, ve větší zátěži se ale telefon nepříjemně zahřívá, což zejména nyní v létě není příliš žádoucí. Zadní hliníkový kryt navíc pomáhá rozvodu tepla po celém povrchu, a tak při aktivním používání telefonu v kombinaci s horkým počasím budete občas rádi, že můžete rozpálený kvádřík na chvíli odložit.

Fotoaparát a záznam videa: Drobná změna k lepšímu

Na zadní straně telefonu došlo k na první pohled neznatelné změně, a to u fotoaparátu. Ten má jako předchůdce dvě čočky, přičemž rozlišení se změnilo na 13 Mpx, oproti 4 megapixelům, respektive „ultrapixelům“ u loňského modelu M8 (recenze). Zůstal dvoudiodový blesk, který má napomoci věrnějším barvám při osvícení objektů. Stejně jako u předchůdce nabízí prostředí fotoaparátu takzvanou funkci Duo, se kterou můžete po vyfotografování měnit hloubku ostrosti.

Tato funkce ale vždy nefunguje spolehlivě a její efektivní dosah je zhruba 5 metrů. Výsledky nejsou špatné, ale ani dechberoucí, jedná se spíše o zajímavost, kterou čas od času využijete, ale není to nic světoborného, kvůli čemu by se telefon nutně vyplatilo pořizovat.

- -
Hrátky s hloubkou ostrosti – v tomto případě jsou výsledky výrazně lepší než u původního HTC One M8

- - -

Nastavení fotoaparátu zůstalo bohaté, a tak si můžete zvolit z mnoha režimů. Na výběr je například režim Noc, HDR, Portrét, Krajina, Text, Makro, nebo manuální nastavení. Automatika však funguje velmi dobře, a například na makro snímky není vůbec nutné režim přepínat.

- - -

Fotoaparát podává při dostatku světla solidní snímky, jsou ostré a detailně prokreslené, za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět, jen barvy by občas mohly být výraznější a v některých případech působí trochu mdle. Automatický režim si s většinou scén poradí a nastavení zvolí správně. U některých scén však fotoaparát snímek zbytečně přepálí, a například z modré oblohy udělá bílou. Přeostřování probíhá průběžně a trvá velmi krátkou dobu, v podstatě ve chvíli, kdy pohnete telefonem a zaměříte jej na jiný objekt, proběhne během zlomku vteřiny přeostření a můžete fotit.

- - -

Co se týče fotografií za horších světelných podmínek a v noci, zde nastupuje velká dávka šumu a ztrácí se ostrost, a to celkem výrazně. Telefon má občas i problém zaostřit a je potřeba mu pomoci dotykem na displeji, takže fotografování v noci rozhodně nepatří mezi jeho silné stránky.

- - -
Při fotografování v noci vás novinka příliš neoslní

Rozlišení přední selfie kamerky zůstalo stejné jako u předchůdce, tedy 5 Mpx. Při pořizování snímků si můžete nastavit automatické retušování, vyvážení okolního světla, a nebo se natáčet ve Full HD rozlišení.

HTC One M8s: Camera demo

Video je možné natáčet v maximálním rozlišení Full HD při 30 fps a fotoaparát bohužel nedisponuje optickou stabilizací obrazu, ale alespoň zde najdete řešení Smart Image Stabilization, která by se podle HTC měla vyrovnat optické stabilizaci. Realita je ale jiná a SIS je stále jen softwarové řešení a je tak nutné počítat s tím, že videa budou při natáčení rukou lehce roztřesená. Záznamy nahrajete také ve slow-motion, kdy je video čtyřikrát zpomalené a v kvalitě HD (720p).

Závěrečné hodnocení

HTC One M8s je bezesporu krásný, výkonný a perfektně zpracovaný telefon, který jako celek funguje velmi dobře. Navíc opět nabízí skvělý stereo zvuk díky reproduktorům BoomSound. Oproti rok staré vlajkové lodi One M8 se však mnoho změn neudálo a zůstává otázkou, zda se nejedná tak trochu o zbytečný model.

Největší proměnou prošel telefon pod povrchem v oblasti procesoru a fotoaparátu, ale přesto to nejsou inovace nijak razantní. Jedná se tedy spíše o snahu vytěžit ze zvučného jména vlajkové lodi a možná i zlepšit její reputaci. A osmijádrový Snapdragon 615 s 64bitovou architekturou stále není rychlejší než čtyřájdrový Snapdragon 801 u původního One M8, a to samé platí o grafickém akcelerátoru.

V současné době lze model M8s sehnat za cenu 11 999 Kč včetně DPH, což ve srovnání s konkurencí není zrovna málo. Z neoficiální distribuce jej seženete za zhruba 10 000 Kč. Příjemné je, že telefon přichází na trh s Androidem 5.0.2 v základu, nicméně původní model HTC One M8 již update na Lollipop také dostal. M8s rovněž disponuje lepší baterií (2840 mAh oproti 2600 mAh), ale nejsme si jisti, zda tyto inovace dokážou uživatele přesvědčit ke koupi. Zvláště, když HTC nasadilo takto sebevědomou cenu, která hraje do karet konkurenci.

David Preiss

26 komentářů

 1. pet (neregistrovaný)

  obri ramecky hlavne nad a pod displejem a pritom nesmyslne tlacitka na displeji, chybejici ip68, bezdratove nabijeni, infraport, obri vaha :-(

  htc je uplne mimo :-(

 2. Martin (neregistrovaný)

  HTC One M8 opticku stabilizaciu teda neobsahoval. Mal ju povodny One M7, ale uz v zakladnej M8 bola tato z fotaku odstranena.

 3. HTC je na tom s kvalitou designu opravdu otřesně. Jack nahoře, nabíjeci konektor s nutností hlídat stranu při zapojení, Power proti Volume, SW tlačítka i přes přítomnost velkých okrajů kolem displeje, houpačka na stole. A kdo ví, co vyplyne z praxe.

  Toto je evoluce hiendu v roce 2015? Uf.

  • Michal (neregistrovaný)

   Nemel zase blbosti, jack má dole, power nemá proti volume, to mám u iPhonu, houpačka na stole, ale perfektní držení v ruce, což je důležitější, z praxe můžu říct, že se mi m8 používal líp, než iPhone 6, který mám teď. Ach jo, proč se někdo má potřebu ztrapňovat, niž by ten telefon vůbec viděl.

  • Aj, jack dole. Nevím jak jsem na to přišel, když se o tom dokonce mluví i v článku:) Sorry.

   Nicméně ostatní platí, viz např. „Často spolu s vypínáním displeje mačkám i tlačítka hlasitosti, a tak si tlumím hudbu, popřípadě hlasitost vyzvánění.“

   Ad držení, já tedy u věc nedržím jak pazourek, takže výhoda oblázku v ruce je mi poněkud cizí, zato na stole (většina doby v práci) je to na zabití.

  • Michal (neregistrovaný)

   Zase vedle, tlačítko power je nahoře, ne proti volume, jak to má iPhone, opět se o tom píše a psal jsem o tom i já. A telefon prostě většina lidí drží v ruce, ne že to má na stole a datluje do toho.

  • Uni mám pocit, že mluvíš o iPhone a ne HTC. Power proti hlasitosti, často mačkám jak hlasitost, tak power. Kolébka je na stole i iPhone…

  • Dobrý den, to, že při vypínání displeje často omylem stisknu i tlačítka hlasitosti je dáno tím, že se snažím ukazováčkem dosáhnout na pravou stranu horní hrany, kde je vypínací tlačítko, přičemž se navíc snažím telefon přidržet po obou stranách tak, abych si ho ukazováčkem nevytlačil ze dlaně, aniž bych ho musel zapřít o břicho. Tím občas palcem nechtěně zmáčknu tlačítka hlasitosti. Tento problém samozřejmě odpadá při vypínání displeje druhou rukou :)

  • Aha, ono je to ještě horší, ono je postaru nahoře… Hustý:-)

   GREENARROW: nechápu, telefonů jsou tisíce. Pointou zde je HTC M8s, nevidím důvod tahat sem miriádu dalších se svými vlastnostmi nebo mi něco uniká?

  • UNI: mi kor prides ako keby si ten Telefon ani len na obrazkoch nepozrel a len rypes lebo to je nieco ine ako iPhone. Ale to ze donedavna aj ten nudlovy telefon ala iPhone mal ten gombik hore (iP6 to tiez nema najstastnejsie riesene) to ti nevadilo.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Uni: podej si ruku s tim troubou Pet. Ten taky dokola verklikuje porad ty same nesmysly,aniz by dany telefon videl, natoz drzel. Treba u LG G3 kritizoval obri ramecky. Tak stejne komicky pusobi tve porad stejne prispevky.

  • TomasSX1: Ano, jen na obrázcích, ostatně viz „A kdo ví, co vyplyne z praxe.“ O „kvalitě“ HTC mohu ale přímo soudit z One Mini. A strašný. Zadarmo ok, ale platit za to…

   Tlačítko nahoře dává smysl do určité velikosti, pak se přesouvá na stranu. Nic objevného, je to tak roky. Apple také zvětšil telefon a přesunul na bok, jak píšeš. Co je špatně?

   BTW. ani to s tou velikostí moc neplatí, One Mini je malý, má tlačítko nahoře a je to na zabití. Blbě se nahmatává, je tuhé, při stisknutí na stole muší proti palci a když ti ukazováček sklouzne (což není problém), letí telefon kamsi, palcem „vystřelen“. Fakt příšerná ergonomie, celkově.

  • No to hej. Ja mam power tlacitko tiez radsej na boku. A HTC som opustil Titnom (posledny dobry mob. od HTC, pravda System nie kazdemu vyhovoval na nom).

   Len mi tvoj post prisiel ako zbytocne rypanie.

  • TomasSX1: O žádném rýpání nevím. Jen sej uvedl komentář k faktům, které se dají snadno ověřit (ano, včetně polohy jacka:) ). HTC má prostě mizernou kvalitu designu. Zpracování je ok (třeba viz slavný nehtový test:) ), ale design jako takový… Dioda, foto (UMpx), konektor USB, mechanická tlačítka, SW tlačítka, houpačka, materiály (ne u TOP) i ten displej dnes za 20k…, vše špatně. A tohle se v různých kombinacích prolíná různými modely, někde se toho sejde docela dost (One cosi), někde méně. Ale celkově… HTC je právem tam, kde je. Vše plně svým přičiněním.

  • Martin (neregistrovaný)

   Tobě vadí takový drobnosti, který jsou stejně jen o zvyku, vadí ti takto jemný displej u telefonu za 12000kč, ale že má iPhone 6 viditelný rastr a teď si za něj řeknou přes dvacet tisíc, to ti nevadí. Prostě htc ti neudělalo nástupce z klávesnicí, tak si takto léčíš svojí křivdičku, ale nejsme na to zvědaví, je to už trapný.

  • Martin (neregistrovaný): Tak jack na špatném místě (při užívání v kapse nebo držák v autě nebo nabíječka s hlídáním strany konektoru není drobnost, ale denní buzerace ze strany přístroje:)

   Pokud se nepletu, iP6 má stále Retina displej, nebo nikoli?

   Ano, sebrali mi nejdřív Search HW tlačítko, pak QWERTZ, pak výměnný aku, pak slot na kartu, pak adekvátní TOP model, ať táhnou:) Ale upřímně, souvislost s tím co zde píši nevidím, resp. tu není.

  • Ale furt je mi trochu záhada to zatahování jiných přístrojů, resp. výrobců. Článek je o modelu HTC m8s, já si myslím ne až tak offtopic zatáhl další produkty HTC. Ale tahat sem jiné značky?

  • Martin (neregistrovaný)

   Ale htc ma jack dole, i podle tebe snad na spravnym miste ne? Tak nerozumim o co ti jde. Ano blábol retina, to už je tu 6 let, šest dlouhých let, kdy Apple nevylepšil jemnost a dnes už to nestačí, nehledě na neschopnost vývojářů optimalizovat aplikace pro nové rozlišení, tak že je to rozmazaný.

  • Martin (neregistrovaný): Ano, to je vysvětlené:) Ano, to je správné místo resp. obecně přijatelnější. Nj, sorry, mě se za těch šest let prostě fiziologicky oči nezlepšili, furt mají stejnou rozlišovací schopnost (no, kéž by aspoň to:) ).

   Jestli tobě se tento lidský smysl za tu dobu zlepšil a jsi nějaký „Homo novus“, tak chápu, že pro tebe jinak obecné hodnoty neplatí.

   Ale stále nechápu smysluplnost diskuse zde u HTC?:D

  • Martin (neregistrovaný)

   Já to myslím tak, že tehdy to byl vrchol toho, co se dalo vyrobit, v žádným případě se nejednalo o dokonalost, kterou nebylo třeba dál vylepšit. On je ten rozdíl v jemnosti dobře viditelný i mezi iPhonem6 a 6 plus a to se jedná o puhých 70 ppi.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Pro tebe je to záhada, ale všichni ti jen dávají sežrat servilitu k Applu, kdy zmiňuješ pouze to, co se ti líbí, o kravinách, který předvádí nechceš ani slyšet a pak je tu až fanatická nenávist k detailům ostatních značek nad kterými každý normální člověk kroutí hlavou, tak se nediv

  • Já furt ale nepovažuji věc, kterou užívám denně (konektory) nebo v počtu desítek úkonů denně (zapínat/vypínat) jako detail, ale poměrně zásadní věc, která udává spokojenost s přístrojem.

   Sorry, pokud při tak základní funkci, jako je on/off je zařízení ohroženo nebo při tom měním hlasitost/pořizuji otisky obrazovky, je něco sakra špatně.

   Ale jestli ty neodložíš přístroj z ruky a je defakto 8h zapnutý, chápu, toto tě netrápí.

  • Martin (neregistrovaný)

   Protože myslíš pouze na sebe a všechno, co není podle tvýho, považuješ za obecně špatný, tak se uvažovat prostě nedá. Někdo raději zapíná telefon druhou rukou tlačítko nahoře, než krkolomě krčit palec. Spousta lidí z různých důvodů nenávidí jack umístěný dole a tak se dá pokračovat.

 5. Roman (neregistrovaný)

  Telefon jsem si nedávno pořídil a jsem naprosto spokojený!

 6. Jobi (neregistrovaný)

  Mam ho nekolik mesicu:

  1. horni tlacitko je v pohode, palcem+prostrednickem mackam, dobre se tim „tipne hovor“, zamyka apod.

  2. ano skutecne vice topi nez M8, je to skoda — nema nekdo SW na snizeni taktu CPU ? (usporny rezim moc nepomuze)

  3. baterie pri vetsim vytizeni vydrzi dokonce jeste me nez u M8 a to je velka skoda! Pri malem vytizeni vydrzi o trochu vice

  4. fotak to chce nastavit + 0,5 expozici, aby byly fotky lepsi

  5. jinak vse ostatni je vyborne: zvuk, lcd, drzeni mobilu, dot view

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).