Domů » Recenze » Recenze Honor Band 6: povedený náramek s minimem kompromisů

Recenze Honor Band 6: povedený náramek s minimem kompromisů

Na čínskou firmu Honor chtě nechtě dopadlo obchodní embargo Spojených států namířené proti dříve mateřské společnosti Huawei. Už několik měsíců je Honor samostatný, nicméně stále je potřeba ukončit projekty, které započaly ještě pod nadvládou čínského giganta. Honor Band 6 je jedním z nich. Je to fitness náramek, nebo spíše chytré hodinky? Odpovědět se pokusíme v naší recenzi.

Design a provedení

Už na první pohled je patrná inspirace staršími hodinkami Huawei Watch Fit. To nicméně není na škodu, neboť se jedná o velmi povedený design. V černém provedení je náramek velmi elegantní, šedá a růžová barva mají ale také něco do sebe. Na levé hraně najdeme velký nápis Honor, který je vyražený přímo do těla náramku, na protější hraně je poté jedno ovládací tlačítko.

Honor Band 6 7
Logo výrobce je chytře umístěné

Silikonový řemínek je vyměnitelný, nicméně náhradu budete na našem trhu shánět jen velmi těžko, neboť se jedná o proprietární řešení výrobce. Celodenní nošení na ruce není žádný problém, náramek je totiž poměrně kompaktní (43 × 25,4 × 10,5 mm) a lehký (18 gramů). Ani zpocená ruka po sportu neovlivní pohodlnost nošení.

Na dýnku se nachází jako už tradičně senzor pro snímání tepové frekvence a okysličení krve a také dva piny pro nabíjení, které probíhá skrze magnetickou nabíječku. Na můj vkus by magnety mohly být o něco málo silnější. Potěší také voděodolnost do 5 BAR, takže si přijdou na své příležitostní plavci.

Parametry a funkce

Nejvýraznějším prvkem je hranatý 1,47″ AMOLED displej s rozlišením 368 × 194 pixelů. Ten má skvělé barevné podání, dobrou odezvu na dotyk i vysoký maximální jas (automatická regulace chybí), takže čitelnost na přímém slunci není problém. Na always-on displej bohužel zapomeňte. Co se nachází uvnitř, bohužel nevíme, Honor se s vnitřnostmi svého náramku nepochlubil.

Honor Band 6 8
Displej je prostě parádní

O propojení s telefonem se stará Bluetooth 5.0 a bohužel jsme se nedočkali integrované GPS. Polohová data tak budete muset zaznamenávat skrze smartphone, což nemusí být vždy pohodlné. Zamrzela mě také absence vnitřní paměti, takže vlastní skladby si do náramku nenahrajete. S tím se pochopitelně pojí nemožnost spárovat s náramkem bezdrátová sluchátka či sportovní příslušenství. V tomto ohledu je Honor Band 6 jen obyčejným fitness náramkem.

Výdrž baterie a nabíjení

Baterie dostala kapacitu 180 mAh, což sice nevypadá jako závratná hodnota, nicméně díky AMOLED displeji a uzavřenému systému není pro Honor Band 6 problém dosáhnout na jedno nabití až dvoutýdenní výdrže. Počítejte ale s tím, že pro dosažení této hodnoty se musíte v používání značně uskromnit.

Honor Band 6 11
Výdrž na baterii je příkladná

Se zapnutým 24hodinovým měřením tepu, monitoringem spánku, stresu, příležitostnou kontrolou okysličení krve a jedním měřeným cvičením denně jsem náramek vybil za zhruba 9 dní. Vzhledem k parametrům se jedná o skvělou hodnotu. Z 0 na 100 procent se dostanete za hodinku a půl, přičemž za 10 minut nabíjení máte Honor Band 6 nabit na 3 dny používání.

Operační systém

Proprietární systém z dílny Huawei je stále největší slabinou náramku Honor Band 6. Jedinou možností přizpůsobení jsou vlastní ciferníky, kterých je 92 a které jsou laděné vesměs sportovně a infantilně. Elegantních řešení je pomálu, přitom takový ciferník inspirovaný hodinkami Cartier Tank bych jistě ocenil nejen já. Rozmístění karet s měřenými veličinami si přizpůsobit můžete také, tím nicméně výčet možných přizpůsobení končí.

Honor Band 6 1
Práce s notifikacemi by mohla být lepší

Práce s notifikacemi je vysloveně Achillovou patou náramku. S příchozím upozorněním nemůžete nijak pracovat a vlastní ikonu pro rozlišení dostanete pouze u těch nejznámějších služeb, jako je například Messenger. Chybí možnost odpovědět přednastavenou zprávou, potěší alespoň česká diakritika. V aplikaci Zdraví si můžete vybrat, jaké notifikace chcete dostávat, nicméně to je vše. Na vlastní aplikace taktéž zapomeňte, spokojit se musíte se základními funkcemi, tedy stopkami, časovačem či budíkem.

Honor Band 6 9
Operační systém si nelze příliš přizpůsobit

Telefonní hovor můžete odmítnout, z náramku jej bohužel neodbavíte. Potěší alespoň vzdálená spoušť fotoaparátu (pouze s telefony Huawei/Honor) či funkce vyhledání telefonu. Pomocí Honor Band 6 můžete ovládat přehrávání hudby ze spárovaného zařízení. Operační systém jsem měl během testování v angličtině, český jazyk se do náramku dostane později skrze aktualizaci.

Sportovní aktivity a měření

Alfou a omegou každého fitness náramku je měření a jeho spolehlivost. Honor Band 6 se v tomto ohledu může s klidným svědomím zařadit po bok Xiaomi Mi Bandu. Kroky umí Honor Band 6 měřit velmi přesně, jen občas si připočte cca 300 kroků navíc, pokud jej budete nosit na dominantní ruce. Pro orientační měření ušlých kroků je Honor Band 6 jako stvořený.

Honor Band 6 3
Měření sportovních aktivit je poměrně přesné

Srdeční tep umí Honor Band 6 měřit 24 hodin denně a nemá sklony k výpadkům a nechtěným přerušením. Také během sportu zvládá měřit tep velmi spolehlivě. Zjištění okysličení krve lze pouze manuálně a na certifikovaný pulzní oxymetr nemá, pro základní orientaci nicméně postačí. Zajímavé je měření stresu, se kterým mám spíše negativní zkušenost. Ve chvíli, kdy jsem byl ve stresové situaci, náramek naměřil pouze mírné zvýšení. Pro uvolnění lze využít dechové cvičení, kterým vás náramek provede.

Honor Band 6 2
Spánek měří hodinky ze všeho nejlépe, poskytnou vám také nejvíce dat

Měření spánku je až překvapivě spolehlivé. Různé fáze zaznamenal Honor Band 6 přesně, včetně občasného probuzení uprostřed noci. Zamrzela mě jen absence chytrého budíku, k dispozici je jen standardní buzení skrze vibrace. To vás sice probudí, nicméně ne vždy v ideální fázi spánku. Sledování menstruačního cyklu jsem bohužel neměl možnost vyzkoušet.

Honor Band 6 10
Sportovních aktivit by na výběr mohlo být více

Honor Band 6 zvládá zaznamenat 10 typů sportu – venkovní a pásový běh, chůzi venku a uvnitř, jízdu na kole a na cyklotrenažéru, volný styl posilování, plavání v bazénu, veslování a cvičení na eliptickém trenažéru. Automaticky také dokáže rozpoznat a zahájit šest typů cvičení, jako spolehlivá se ovšem tato funkce neukázala. Měření z mého testování probíhalo v pořádku, jen občas měl náramek potíže s párováním GPS z telefonu. Samotné měření bylo následně bez potíží, potěší také odhad VO2Max. Sportovních aktivit by na můj vkus mohlo být více, chybí mi například kolektivní sporty, jako je fotbal či basketbal.

Doprovodná aplikace

Nepřekvapivě je doprovodnou aplikací stále Huawei Zdraví, která je dostupná jak pro Android, tak iOS. Aplikace slouží jednak pro spárování a aktivaci Honor Bandu 6, ale také pro sledování naměřených veličin. V nastavení hodinek si můžete aktivovat některé funkce a stáhnout některý z připravených ciferníků, moc důvodů pro návštěvu ale mít nebudete.

‎HUAWEI Health
Cena: zdarma
Huawei Health
Cena: zdarma

Z naměřených dat si musíte závěry udělat bohužel sami. Více informací dostanete pouze u monitoringu spánku, takže alespoň v této oblasti můžete podrobněji sledovat, co děláte špatně. V ostatních měřeních se musíte spolehnout na vlastní úsudek.

Závěrečné hodnocení

Honor Band 6 je v rámci řady fitness náramků čínského výrobce významným posunem kupředu a frontální útok na špičku v odvětví, tedy Mi Band od Xiaomi. Předností je větší displej, přesné měření, povedený design a dobrá výdrž na baterii. Nevýhodou je stále přílišná podoba s náramky od Huawei, menší množství sportovních režimů, značně omezený operační systém a horší práce s notifikacemi.

Honor Band 6 5
Honor Band 6 je velmi povedeným náramkem s minimem kompromisů

Za cenu 1 290 korun nabídne Honor Band 6 hodně muziky za velmi sympatickou cenu. Doufám, že do budoucna Honor maximálně využije dobré základy, které převzal od Huawei, a vylepší je do té míry, kdy pro ostatní výrobce bude skutečný postrach. V současné době se jedná spíše o spícího obra, který se ne a ne probudit.

Honor Band 6

8.9

Design a zpracování

8.8/10

Funkce a výbava

7.9/10

Pohodlnost nošení

9.2/10

Výdrž baterie

9.5/10

Klady (+)

 • velký AMOLED displej
 • přesné měření
 • povedený design
 • dobrá výdrž na baterii

Zápory (–)

 • příliš velká inspirace Huawei
 • menší množství sportovních režimů
 • omezený operační systém
 • horší práce s notifikacemi

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. Mam ho uz tak cca 2 mesiace a presiel som na neho z mi band 5. Zatial na nejake drobnosti spokojnost.

  • Problém je že v teplé sprše se náramek po chvíli vypne, to samé je i na sluníčku – napíše že je možnost přehřátí proto se raději vypíná, sice jde hned zase zapnout a vše funguje, ale pokud zůstanete nadále v té horké sprše nebo na sluníčku opět se vypne. Ta sprcha musí být opravdu teplá a delší a to sluníčko více jak 20 stupňů. Takže tohle je špatné!

 2. také ho mám dod minulého týdne a zatím spokojenost, ale teď přemýšlím že půjdu do Bandu 6.

 3. Tvl co je to za recenzi??? Notifikace se přece nastavují v app zdraví… zkoušel to ten redaktor vůbec?

  • Michael Chrobok

   Dobrý den,

   v aplikaci Zdraví si můžete vybrat, jaké notifikace chcete na náramek dostávat. Tuto informaci jsem do recenze doplnil.

 4. Tak vizuelně se mi líbí moc! Jsou i za dobrou cenu, je třeba vyměnit starý model!

  • Naprosto souhlasím. Taky po nich pokukuji a doufám, že ta baterka vydrží opravdu dlouho na jedno nabití :)

 5. Přítel si ho objednal asi 2 měsíce zpět z Ali a je moc spokojený, nemůže si ho vynachválit. Tak jsem si ho teď objednala také, když už je konečně i u našich prodejců a jsem zvědavá. Vypadá výborně. A přítel ho opravdu jen chválí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).