Domů » Články » Recenze aplikace LiveSport: Podrobné výsledky sportovních soutěží z celého světa

Recenze aplikace LiveSport: Podrobné výsledky sportovních soutěží z celého světa

Všem sportovním fanouškům přinášíme recenzi povedené české aplikace LiveSport, která nabízí výsledky a statistiky pro více než 3000 soutěží z celkem 26 sportů. Navíc je zdarma.

Z pohledu českých fotbalových nadšenců nás zájímal především rozsah českých soutěží, které tato aplikace nabízí. Milým překvapením bylo zjištění, že máme k dispozici všechnny soutěže až na úroveň divizí a k nim i juniorskou ligu. V přehledu soutěží jsme našli dokonce i ženskou nejvyšší ligu.

Aktualizováno 1. února: Aplikace LiveSport je nově dostupná také pro operační systém Android. Odkaz pro stažení najdete v závěru článku.

    

Prostředí aplikace 

Aplikace má velmi intuitivní a uživatelsky příjemné prostředí. Nestane se vám proto, že byste zdlouhavě hledali například výsledek včerejšího utkání vašeho týmu nebo aktuální tabulku oblíbené soutěže. Po spuštění aplikace se zobrazí na několik vteřin úvodní intro, po kterém se nám objeví nabídka utkání na aktuální den, přehledně řazena do jednotlivých soutěží (které lze rozkliknout). V levé horní části je k dispozici ikona pro výběr sportů (celkem 26), přičemž každý sport má svůj vlastní barevný layout. V pravém rohu úvodního screenu se nám pak nabízí kalendář s možností zobrazení výsledků (7 dní zpětně) a plánovaných utkání (na 7 dní dopředu). 

 

Dobře srozumitelná je zároveň dolní lišta, ve které lze snadno přepnout mezi hlavním přehledem zápasů , aktuálními live zápasy, přehledem oblíbených zápasů, které jsme si v přehledu označili hvězdičkou (Moje zápasy).

Detail zápasu 

Detail zápasu nabízí téměř vše, co bychom od něj očekávali. U fotbalu máme k dispozici základní přehled utkání (karty, střelci gólů, střídání), dále podrobné statistiky (držení míče, střely na branku + mimo, přímé kopy, rohy atd.), pak pěkně graficky zpracované sestavy obou týmů a nechybí ani aktuální kursy na daný zápas (u celkem pěti sázkových kanceláří), vzájemné zápasy obou týmů (H2H) a tabulka příslušné soutěže.

 

Příznivce tenisu si tato aplikace také jistě najde, nabízí totiž detailní průběžné výsledky tenisových utkání – sledovat můžete každý „fiftýn“ a zpětně tak zjistit přesný vývoj již odehraných setů. 

Rychlé výsledky v hlavní roli 

Aplikaci LiveSport jsme podrobili menšímu srovnání v rychlosti aktualizace výsledků (z vybraných top evropských soutěží) s konkurenčními aplikacemi (Livescore, SofaScore a The Football App). Téměř ve všech zápasech, které jsme namátkově vybrali, aplikace nabídla nejrychlejší aktualizaci výsledků. V tomto ohledu tedy rozhodně nezůstala za očekáváním. 

Celkové hodnocení 

Vývojářský tým FlashScore, který stojí za vznikem této aplikace, si dal slušnou práci s tím, aby aplikaci spustil ve velmi dobře odladěné verzi, které prakticky nemáme co vytknout. Ne náhodou se tak aplikace drží již od svého spuštění na první pozici mezi bezplatnými sportovními aplikacemi na českém trhu. Uživatelské hodnocení 5 hvězdiček z celkem 202 doposud zveřejněných recenzí mluví za své. 

Možná jedinou vadou na kráse celé apky je reklamní proužek v dolní části. Na druhou stranu je apka se všemi svými funkcemi zdarma, takže lze pochopit úmysl vývojářů a snahu aplikaci touto formou monetizovat. Navíc některé konkurenční aplikace v sobě mají reklamních prvků podstatně více. 

Odkaz na Google Play -

Aplikace těží z úspěšných webových projektů, které navštěvuje každý měsíc až 40 milionů uživatelů z celého světa. Tým FlashScore tak měl rozhodně dobré základy, na kterých tuto aplikaci postavil. Pokud se k této povedené aplikaci přidá i kvalitní uživatelská podpora, můžeme se jako nadšenci do sportu i do budoucna nadále těšit z kvalitního výsledkového servisu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Používám v prohlížeči jak na počítači, tak i na WP :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).