TOPlist

Realme Watch 2 Pro: o polovinu větší displej a integrovaná GPS

Realme Watch 2 Pro 8

Značka Realme představila na konci tohoto týdne nové hodinky Realme Watch 2 Pro. Navazují na měsíc staré Realme Watch 2, dokonce vypadají podobně, avšak výrobci se podařilo o 56 procent „nafouknout“ displej a baterii.

Realme Watch 2 Pro: velký displej a dvoutýdenní výdrž

Z hlediska designu Realme nevymýšlelo žádné velké novinky. Stále zde máme poměrně zdařilý klon Apple Watch, kterému však chybí signifikantní otočná korunka, na kovovém těle hodinek najdeme pouze jedno hardwarové tlačítko. Ovládání hodinek tak probíhá výhradně přes dotykový displej s úhlopříčkou 1,75“ a rozlišením 385 × 320 pixelů. Zobrazovač se pyšní maximálním jasem 600 nitů a obnovovací frekvencí 30 Hz.

Realme Watch 2 Pro 1

Na displej si můžete promítnout některý z více než 100 ciferníků, a to včetně speciálních Master Edition od korejského umělce vystupujícího pod jménem Grafflex.

Díky většímu tělu se do hodinek vešel větší akumulátor s kapacitou 390 mAh, u kterého výrobce slibuje výdrž až 14 dní. To však za předpokladu, že nebudete příliš využívat integrovanou GPS, která je další novinkou tohoto modelu. Díky tomu tak můžete s pomocí hodinek zaznamenávat trasu i bez spárovaného smartphonu. Realme Watch 2 Pro disponují nabídkou 16 sportů, výrobce však slibuje, že skrze budoucí aktualizace toto číslo navýší na 90.

Realme Watch 2 Pro 5

Pravidelně pijte a hýbejte se

Pochopitelně nechybí ani zdravotní funkce, kromě tradičního snímání srdečního tepu se můžete těšit i na senzor saturace krve a na něj navázaná protistresová meditační cvičení. Hodinky vám také budou hlídat pitný režim a při sedavé práci vás občas vybudí k pohybu.

Realme Watch 2 Pro 6

Samozřejmostí jsou notifikace na příchozí a zmeškané události, nad rámec standardní výbavy si užijete i ovládání hudby, fotoaparátu, a dokonce i některých zařízení internetu věcí. Z displeje hodinek lze přijímat a odmítat hovory, avšak kvůli absenci mikrofonu a reproduktoru je nemůžete vyřídit přímo.

Cena a dostupnost

Realme Watch 2 Pro budou dostupné v příštím týdnu v Malajsii, nabízené budou v šedé a stříbrné barvě se silikonovým páskem. Cena je stanovena na 299 RM (asi 1 500 korun bez DPH). O globální dostupnosti zatím nemáme žádné informace.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku