TOPlist

Realme pracuje na skládacím telefonu. Bude to Flip nebo Fold?

realme 01
  • Ředitel Realme na Twitteru prozradil, že firma pracuje na skládacím smartphonu
  • Fanouškům dal dokonce vybrat – chtějí Realme Flip, nebo spíše Realme Fold?

Realme je jedním z posledních asijských výrobců, který oficiálně nepřinesl svůj vlastní skládací smartphone. Nyní se situace mění, šéf společnosti Madhav Sheth se totiž na Twitteru zcela vážně ptá, jestli mají zákazníci zájem spíše o „Realme Flip“ anebo o „Realme Fold“.

Právě toto jednoduché označení, které začal první používat korejský Samsung, rozlišuje dva základní typy skládacích smartphonů dneška: Flip, moderní véčko, a Fold, větší smartphone, jehož flexibilní konstrukce se otevírá jako kniha.

Realme v tuto chvíli nejspíš připravuje do výroby svůj první skládací smartphone a touto prostořekou otázkou generální ředitel de facto potvrdil, že se chystá nová konkurence pro Samsung, Oppo, Huawei nebo Motorolu.

Nejde však o první zmínku ohledně skládačky Realme. V listopadu viceprezident Realme Čína Xu Qi prozradil, že firma pracuje na cenově dostupném skládacím smartphonu. Právě tím by si mohlo Realme získat veřejnost na svou stranu – zbourat stereotyp o tom, že skládačky musí být dražší než konvenční smartphony.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku