Domů » Články » Realme je aktuálně nejrychleji roustoucí značkou smartphonů na světě

Realme je aktuálně nejrychleji roustoucí značkou smartphonů na světě

Společnost Realme byla označena za nejrychleji rostoucí značku, která dosáhla milníku 50 milionů prodaných chytrých telefonů. Označení vychází z dat zprávy Counterpointu o dodávkách chytrých telefonů za třetí kvartál letošního roku.

Značka Realme tohoto milníku dosáhla za dva a čtvrt roku. Kromě toho zaznamenala také vysokou úroveň čtvrtletních dodávek, a to 14,8 milionu. Stala se tak nejrychleji rostoucí značkou na světě za třetí čtvrtletí. Mezikvartálně vzrostla o 132 %, což předčilo i očekávání analytiků.

realme 7
Realme 7 je s cenou pod 5 000 Kč horkým kandidátem na krále střední třídy (recenze)

Podle Counterpointu představuje míra růstu objemu dodávek společnosti Realme „nejsilnější dynamiku růstu mezi hlavními světovými výrobci OEM (Original Equipment Manufacturer)“. „Realme se rozrostlo a stalo se jednou z top 5 nebo dokonce top 3 značek na svých klíčových trzích, včetně Indie, Indonésie, Bangladéše, Filipín a některých dalších zemí jihovýchodní Asie,“ říká analytik Abhilash Kumar ze společnosti Counterpoint.

 

Realme tabulka
Zdroj: Counterpoint Q3 2020 Global Smartphone Shipments Report (v brandu Huawei je započítán i Honor a u Xiaomi podznačka Redmi)

Masivní celosvětová expanze

Společnost Realme vše odstartovala rychlou expanzi na více než 61 trhů po celém světě a za pouhé dva roky patří mezi 5 nejlepších značek na více než 13 trzích, a obsadila tak 7. místo v celosvětovém žebříčku. Značka rozšířila a nabídla řadu produktů AI of Things (AIoT), jako jsou chytrá zvuková zařízení a další lifestylové produkty.

Realme tabulka 2
Zdroj: Counterpoint Q3 2020 Global Smartphone Shipments Report

V Indii Realme prodalo více než 1 milion inteligentních zvukových zařízení, a dosáhlo tak prvního místa v podílu na trhu za druhé čtvrtletí roku 2020. V roce 2020 Realme dosud vydalo více než 50 produktů AIoT a v příštím roce chce toto číslo zdvojnásobit.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. roztomilymedvidek

    Me osobne ta znacka zatim moc nezaujala, zalezi jakym smerem pujde..
    Pokud bych si mel vybrat Cinsky pristroj, tak bych volil jednoznacne Huawei, ale jenom pokud bude mit kompletni system, jinak zustanu u Samsungu, protoze je to momentalne nejlepsi volba pri pomeru kvality zpracovani,rychlost a prehlednost systemu a vyuzitelnych fukci jednotlivych komponentu.
    Pokud se situace zmeni jsem ochotny i Realme otestovat,ale obavam se ze je zatim prilis brzo, Huawei je momentalne mnohem mnohem lepsi.
    Taky se mi zda ze Xiaomi svoje pristroje v posledni dobe dost vylepsuje, bohuzel dost znacka podrazila, ale treba Mi 10 Ultra se mi hodne libi..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).