Domů » Bleskovky » Realme GT 5G bude supersport mezi smartphony. Potěší rychlým procesorem, displejem i nabíjením

Realme GT 5G bude supersport mezi smartphony. Potěší rychlým procesorem, displejem i nabíjením

Když Qualcomm na konci loňského roku odhalil svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 888, slíbila značka Realme jeho nasazení ve svém budoucím smartphonu. V propagačních materiálech byl označován „Race“, zjevně se jednalo pouze o interní označení. Prodejní název nicméně nebude mít k závodění daleko, což odhaluje oficiální pozvánka na premiéru. Chystaná novinka se bude jmenovat Realme GT 5G a bude odhalena 4. března v 7:00 našeho času.

realme GT

Realme GT 5G: s rychlým procesorem i displejem

Těšit se můžeme nejen na rychlý procesor, ale i na další zajímavou výbavu. Realme GT 5G má dostat do vínku 6,8“ displej s vysokou obnovovací frekvencí, spekuluje se o 120, nebo dokonce o 160 Hz. Design telefonu, který odhalila čínská certifikace TENAA, nijak nepřekvapí.

Záda bude zdobit tradiční obdélníkový fotomodul v levém horním rohu, celkem v něm najdeme tři kamery – hlavní s rozlišením 64 Mpx, širokoúhlou 13Mpx kameru a nakonec 13Mpx teleobjektiv. Realme GT 5G má dále dostat 5 000mAh baterii s ultravýkonným 125W nabíjením, 12 GB RAM a 256GB úložiště. Operačním systémem bude Android 11 s prostředím Realme UI 2.0. První tiskové snímky také odhalují přítomnost sluchátkového jacku.

Jsme zvědaví, zda bude Realme GT dostupný i na globálním trhu, minimálně podle parametrů by se mohlo jednat o zajímavého soupeře pro zaběhnutější konkurenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Nechme se překvapit. Třeba to bude druhé Poco F1. Zatím to vypadá slibně. Pokud tam bude výkonný procesor, audiojack, slot na paměťovky za rozumnou cenu to to jistě bude prodejní hit i když se u nás stále ještě jedná o poměrně neznámou značku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).