Domů » Bleskovky » Realme GT 5G bude supersport mezi smartphony. Potěší rychlým procesorem, displejem i nabíjením

Realme GT 5G bude supersport mezi smartphony. Potěší rychlým procesorem, displejem i nabíjením

Když Qualcomm na konci loňského roku odhalil svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 888, slíbila značka Realme jeho nasazení ve svém budoucím smartphonu. V propagačních materiálech byl označován „Race“, zjevně se jednalo pouze o interní označení. Prodejní název nicméně nebude mít k závodění daleko, což odhaluje oficiální pozvánka na premiéru. Chystaná novinka se bude jmenovat Realme GT 5G a bude odhalena 4. března v 7:00 našeho času.

realme GT

Realme GT 5G: s rychlým procesorem i displejem

Těšit se můžeme nejen na rychlý procesor, ale i na další zajímavou výbavu. Realme GT 5G má dostat do vínku 6,8“ displej s vysokou obnovovací frekvencí, spekuluje se o 120, nebo dokonce o 160 Hz. Design telefonu, který odhalila čínská certifikace TENAA, nijak nepřekvapí.

Záda bude zdobit tradiční obdélníkový fotomodul v levém horním rohu, celkem v něm najdeme tři kamery – hlavní s rozlišením 64 Mpx, širokoúhlou 13Mpx kameru a nakonec 13Mpx teleobjektiv. Realme GT 5G má dále dostat 5 000mAh baterii s ultravýkonným 125W nabíjením, 12 GB RAM a 256GB úložiště. Operačním systémem bude Android 11 s prostředím Realme UI 2.0. První tiskové snímky také odhalují přítomnost sluchátkového jacku.

Jsme zvědaví, zda bude Realme GT dostupný i na globálním trhu, minimálně podle parametrů by se mohlo jednat o zajímavého soupeře pro zaběhnutější konkurenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.