K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Články » Rage of Mages 2: Necromancer – kombinace RPG a RT strategie i na PPC!

Rage of Mages 2: Necromancer – kombinace RPG a RT strategie i na PPC!

Rage of mages IIRuská vývojařská společnost Nival Interactive je mezi hráčskou obcí známá díky peckám, jako byly Etherlords I a II nebo válečná strategie Blitzkrieg. Jmenované tituly jsou samozřejmě určeny na PC, ale jejich zatím poslední počin jasně dokazuje, že to myslí vážně i s tvorbou pro kapesní počítače. Série Rage of Mages byla ve své době poměrně úspěšná, šlo o povedenou kombinaci realtime strategie a RPG s fantasy světa. První díl PC verze spatřil světlo světa na sklonku roku 1998 a stal se velmi oblíbenou hrou především díky povedené grafice a perfektní hratelnosti.
Podívejme se ale teď blíže na zoubek PPC verzi druhého dílu s podtitulkem Necromancer.

Mezi hlavní přednosti hry autoři uvádějí volné cestování rozsáhlým světem, plným různorodých artefaktů a zbraní. Propracovaný by měl být i vývoj postavy, zvyšovat budete moci třeba umění útoku a obrany. O odolnost vašeho hrdiny se pak nic nepostará lépe než pořádné brnění s vysokou resistencí vůči magii a zbraním. Ty zde budou rozděleny do několika skupin (meče, sekery, kopí s střelné zbraně).

Nabroušený meč nebo dvojbřitá sekera však nebude jediným nástrojem, jak efektivně eliminovat nepřátelskou cházku, o slovo se samozřejmě přihlásí i magie, která je zde zastoupena v docela širokém spektru (kouzla pěti elementů: ohně, země, vody, větru a hvězd). Pokud vám ani to nebude stačit a stále si budete připadat jako ořezávátka, nebude nic snazšího, než si najmout do svých služeb některou z široké palety postav (pěchota, čaroděj, ork, trol,…). Během celého putování tak k sobě můžete přijmout (najednou) dva další hrdiny, jednoho kouzelníka a bojovníka (základní rozdělení povolání). Každý z nich se přitom bude vyvíjet, podobně jako hlavní hrdina.
U povolání samozřejmě platí nepsaná pravidla všech RPG (bojovník je rychlý a silný, shopen naučit se bojovat se všemi typy zbrání, naopak pro kouzelníka je hlavní parcelou magie).

Hra je určena pro všechna PPC pod systémem WM 2003/WM 2003 SE nebo WM 5.0. Podporuje i VGA rozlišení, což je pro všechny majitele  “mašinek“ s takovými displeji potěšující. Jako minimum se uvádí  PPC osazené procesorem 400 MHz, pro pohodlné hraní se všemi detaily je potom ideální PPC s procesorem 624 MHz (HP iPAQ hx 4700, Dell Axim x51v).

Podle dostupných screenshotů hra vypadá vskutku slibně, je tedy na majitelích PPC aby vyzkoušeli demoverzi a pak své dojmy sdělili ostatním, třeba v komentářích pod článkem.

Screenshoty:

Rage of Mages II Rage of Mages II

Zdroj: Clickgamer

 

Radek Mikudík

Jeden komentář

  1. Radek Mikudík (neregistrovaný)

    kvůli jedné hře bych o koupi nového zařízení asi neuvažoval,ale nečekal sem, že to bude tak náročná věc vyzkouší někdo na Variu nebo Compactu II?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *