Ruská vývojařská společnost Nival Interactive je mezi hráčskou obcí známá díky peckám, jako byly Etherlords I a II nebo válečná strategie Blitzkrieg. Jmenované tituly jsou samozřejmě určeny na PC, ale jejich zatím poslední počin jasně dokazuje, že to myslí vážně i s tvorbou pro kapesní počítače. Série Rage of Mages byla ve své době poměrně úspěšná, šlo o povedenou kombinaci realtime strategie a RPG s fantasy světa. První díl PC verze spatřil světlo světa na sklonku roku 1998 a stal se velmi oblíbenou hrou především díky povedené grafice a perfektní hratelnosti.
Podívejme se ale teď blíže na zoubek PPC verzi druhého dílu s podtitulkem Necromancer.
Mezi hlavní přednosti hry autoři uvádějí volné cestování rozsáhlým světem, plným různorodých artefaktů a zbraní. Propracovaný by měl být i vývoj postavy, zvyšovat budete moci třeba umění útoku a obrany. O odolnost vašeho hrdiny se pak nic nepostará lépe než pořádné brnění s vysokou resistencí vůči magii a zbraním. Ty zde budou rozděleny do několika skupin (meče, sekery, kopí s střelné zbraně).
Nabroušený meč nebo dvojbřitá sekera však nebude jediným nástrojem, jak efektivně eliminovat nepřátelskou cházku, o slovo se samozřejmě přihlásí i magie, která je zde zastoupena v docela širokém spektru (kouzla pěti elementů: ohně, země, vody, větru a hvězd). Pokud vám ani to nebude stačit a stále si budete připadat jako ořezávátka, nebude nic snazšího, než si najmout do svých služeb některou z široké palety postav (pěchota, čaroděj, ork, trol,…). Během celého putování tak k sobě můžete přijmout (najednou) dva další hrdiny, jednoho kouzelníka a bojovníka (základní rozdělení povolání). Každý z nich se přitom bude vyvíjet, podobně jako hlavní hrdina.
U povolání samozřejmě platí nepsaná pravidla všech RPG (bojovník je rychlý a silný, shopen naučit se bojovat se všemi typy zbrání, naopak pro kouzelníka je hlavní parcelou magie).
Hra je určena pro všechna PPC pod systémem WM 2003/WM 2003 SE nebo WM 5.0. Podporuje i VGA rozlišení, což je pro všechny majitele “mašinek“ s takovými displeji potěšující. Jako minimum se uvádí PPC osazené procesorem 400 MHz, pro pohodlné hraní se všemi detaily je potom ideální PPC s procesorem 624 MHz (HP iPAQ hx 4700, Dell Axim x51v).
Podle dostupných screenshotů hra vypadá vskutku slibně, je tedy na majitelích PPC aby vyzkoušeli demoverzi a pak své dojmy sdělili ostatním, třeba v komentářích pod článkem.
Screenshoty:
Zdroj: Clickgamer