Řada OnePlus 9 odhalila svoji podobu. Máme pro vás galerii tiskových snímků

OnePlus 2 1

Za necelé dva týdny budou odhaleny nové vlajkové smartphony společnosti OnePlus. Celkem bychom se měli dočkat tří modelů – OnePlus 9, 9 Pro a 9R, byť příchod posledního jmenovaného není ještě zdaleka jistý a je možné, že se jej dočkáme později. Každopádně s OnePlus 9 a 9 Pro můžeme najisto počítat a ani si nemusíme v duchu představovat, jak asi budou vypadat. Server WinFuture.de totiž zveřejnil s předstihem tiskové snímky všech barevných variant.

OnePlus 9 Pro: zakřivený displej a čtyři fotoaparáty

Nejprve se pojďme podívat na vybavenější model, kterým bude OnePlus 9 Pro. Designem nás OnePlus nijak nepřekvapí, bude se jednat o kombinaci loňského OnePlus 8 Pro a podzimního OnePlus 8T. Z prvního modelu si novinka vezme zakřivený 6,7“ AMOLED displej s otvorem pro selfie kamerku v levém horním rohu, z druhého pak obdélníkový fotomodul v levém horním rohu zad.

Právě fotoaparát má být největší hvězdou tohoto telefonu, neboť na jeho vývoji firma OnePlus spolupracovala s legendární fotografickou společností Hasselblad. Těšit se můžeme na čtveřici samostatných kamer, které mají zapůsobit perfektními výsledky. Bohužel se nedočkáme periskopického modulu pro větší úrovně přiblížení, maximální „zoom“ má být 3,3×. Hlavní fotoaparát bude mít rozlišení 48 megapixelů, širokoúhlá kamerka pak nezvykle 50 megapixelů. Poslední ve výbavě má být 2Mpx hloubkový senzor, o ostření se postará laserový snímač.

Na rozdíl od modelů řady Nord nebude u OnePlus 9 Pro chybět typický posuvník profilů zasazený do kovového rámečku. OnePlus 9 Pro bude nabízen v černé, zelené a stříbrné barvě.

OnePlus 9: kam zmizely předěly v rámečku?

Základní OnePlus 9 bude vypadat podobně jako varianta Pro, ovšem s několika drobnými ústupky. Displej bude plochý a menší, jeho úhlopříčka se zastaví na hodnotě 6,5“. Selfie kamerka bude zasazena do stejného místa, ovšem sestava fotoaparátů na zádech bude chudší o jeden snímač; dle všeho se bude jednat o teleobjektiv.

OnePlus 9

Potěšující však je, že zbývající sestava fotoaparátů bude shodná s modelem Pro, a to včetně vylepšení od značky Hasselblad. Zajímavý je pohled na boky telefonu, které postrádají jakékoliv anténní předěly, byť u vyššího modelu jsou jasně patrné. Je možné, že výrobce do OnePlus 9 nasadí pouze plastový rámeček, který není nutné kvůli průchodu signálu bezdrátových sítí jakkoliv přerušovat.

OnePlus 9 bude nabízen v černé, modré a fialové barvě.

Nabíječka v balení chybět nebude

O chystaných telefonech OnePlus zbývá zodpovědět ještě mnoho otázek, avšak jednu již zodpověděl sám šéf společnosti Pete Lau: v balení řady OnePlus 9 nebude chybět nabíječka. Čínský výrobce tak zatím nepůjde po stopách Apple, Samsungu nebo Xiaomi, u jejichž posledních vlajkových lodí je nutné adaptér nabíječky dokoupit samostatně.

Stáhněte si oficiální tapety

Premiéra smartphonů OnePlus 9 a 9 Pro se odehraje 23. března, ovšem pokud se na ni chcete řádně navnadit, můžete si již dnes stáhnout oficiální statické i dynamické tapety představující abstraktní tvary v modré, fialové, zelené a oranžové barvě.

Tapety v plném rozlišení jsou k dispozici na tomto odkazu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku