Domů » Bleskovky » Qualcomm za čtvrtý kvartál vydělal přes miliardu dolarů

Qualcomm za čtvrtý kvartál vydělal přes miliardu dolarů

Společnost Qualcomm, známý to výrobce mobilních čipů, oznámila finanční výsledky za čtvrtý kvartál svého fiskálního roku a rozhodně se má čím chlubit. Její příjmy totiž dosáhly částky 4,12 miliard amerických dolarů, což představuje 39% nárůst oproti stejnému období v loňském roce a o 14 % víc než letošní třetí čtvrtletí. Po odečtení nákladů potom celých 1,06 miliard představuje čistý zisk. Vezmeme-li v úvahu celý fiskální rok 2011, tak obrat oproti loňsku vzrostl o 36% na 14,96 miliard, zisk o 31 % na 4,26 miliard USD.

-

Ruku v ruce s vyššími příjmy jdou vyšší prodeje, i v nich totiž Qualcomm přesáhl všechna očekávání. Zatímco analytici společnosti předpovídali na Q4 120 – 125 mil. prodaných MSM čipů, ve skutečnosti se jejich počet vyšplhal až na neuvěřitelných 127 milionů. Jste-li fandové do čísel a statistik, doporučujeme původní tiskovou zprávu.

Zdroj: Engadget

Miroslav Havlíček

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).