Qualcomm v Číně prosadil zákaz prodeje iPhonů. Apple si z rozhodnutí soudu nic nedělá

Apple a Qualcomm svádějí snad na všech kontinentech soudní bitvy, zejména kvůli patentům a placení za jejich používání. Qualcomm nyní dosáhl dílčího „úspěchu“ v Číně, kde soud rozhodl proti Applu a vydal předběžný příkaz k zákazu prodeje vybraných iPhonů v Číně.

Qualcomm se rozhodnutím čínského soudu pochlubil na svých stránkách s tím, že Apple využívá duševního vlastnictví společnosti a odmítá za něj platit. Zákaz se týká modelů iPhone X, 8, 7 a 6S, a jejich „pluskových“ variant, na letošní modely se ban nevztahuje.

Apple iPhony v Číně prodávat nepřestane

Podle oficiálního vyjádření Applu se ale nevztahuje ani na zmíněné starší telefony v případě, že je na nich nainstalována poslední verze iOS 12. Ta údajně dotčený patent týkající se úpravy obrázků na dotykovém displeji „nezneužívá“. Apple si tak z rozhodnutí čínského soudu nic nedělá, ve svém prohlášení uvedl, že se jedná o další zoufalý krok Qualcommu, jehož nekalé praktiky jsou vyšetřovány regulátory po celém světě.

Qualcomm s vyjádřením Apple pochopitelně nesouhlasí a obhajuje se tím, že rozsudek čínského soudu s verzí iOS nijak nesouhlasí. Přestože zákaz má platit s okamžitou platností, Apple zatím na svých čínských stránkách svoje telefony stále nabízí.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku