Domů » Bleskovky » Qualcomm pracuje na novém čipsetu: Snapdragon 830 bude vyráběn 10nm procesem

Qualcomm pracuje na novém čipsetu: Snapdragon 830 bude vyráběn 10nm procesem

Společnost Qualcomm je lídr na poli mobilních čipsetů. Portfolio výrobce obsahuje jak levné a úsporné čipy, tak i modely pro nejnáročnější zákazníky. Do druhé zmiňované skupiny patří současný Snapdragon 810 a také Snapdragon 820, který bude pohánět následující generaci nejvýkonnějších smartphonů.

 

Qualcomm samozřejmě neusíná na vavřínech a již nyní pracuje na dalším čipu, který ponese označení Snapdragon 830. O parametrech se zatím neví vůbec nic. Objevily se ovšem první spekulace o tom, že Qualcomm využije pro Snapdragon 830 nový 10nm výrobní proces. Jen pro srovnání – Snapdragon 810 je vyráběn 20nm procesem a nový Snapdragon 820 se spoléhá na 14nm výrobní proces.

Menší výrobní proces s sebou přináší celou řadu výhod. Tou největší, kterou uživatelé jistě ocení je nižší zahřívání a spotřeba. Změny se pochopitelně dotknout i výkonu, který bude zcela jistě zase o kus vyšší, než u předchozí generace. Představení Snapdragonu 830 se pravděpodobně dočkáme během příštího roku. Kdy dorazí první smartphony poháněné tímto čipsetem, je zatím ve hvězdách.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

 1. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  I SD 820 se ma dockat 10nm revize. Oba ma vyrabet Samsung. Snad se jim povede vyrobni proces odladit lepe nez maji v soucasne dobe pro Apple A9,kde 16nm verze od TSMC ma nizsi spotrebu nez 14nm verze od Samsungu.

 2. Richy (neregistrovaný)

  Hlavně ať to nevyrábí ta sračka Samsung. Moc dobře víme jak na tom je s kvalitou…

  • Paťo (neregistrovaný)

   Ty si nejaký znalec, že ? :) Mal som X produktov od Samsungu, a ani jeden nebol v servise

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).