Domů » Bleskovky » Snapdragon 820 na referenčním hardwaru od Qualcommu: Ohromný výkon a žádné známky přehřívání

Snapdragon 820 na referenčním hardwaru od Qualcommu: Ohromný výkon a žádné známky přehřívání

Loňská generace vlajkových procesorů se Qualcommu příliš nepovedla, Snapdragon 810 jevil nadměrné známky přehřívání a tak od něj dali některý výrobci smartphonů ruce pryč. I když reputaci částečně napravila druhá revize, rozhodl se Qualcomm postavit nejnovější Snapdragon 820 zcela od podlahy (více informací). A podle prvních testů tohoto čipu se zdá, že se mu to povedlo.

  

Servery Tom´s Hardware, Anandtech a PhoneArena dostali do svých rukou referenční smartphone přímo od Qualcommu a podrobili jej benchmarkovým testům. Výsledky rozhodně potěšily, procesor je mnohem rychlejší než Snapdragon 810 a i tak odčerpává o 30 procent méně energie.

 

Velkou zásluhu na tom má především modernější 14nm výrobní proces. Nová jádra Kryo jsou navíc tak silná, že se přibližují čipu Apple A9, díky více jádrům jej dokonce v multijádrových scénářích překonávají. Pozadu však nezůstává ani grafický výkon, Adreno 530 má být skutečná herní bestie. Kromě toho řadič paměti zvládá až dvojnásobnou propustnost oproti svému předchůdci, což má za následek lepší chod her s vysokým rozlišením a lepší práci se 4K videem.

    

Potěšující je také konec nadměrného přehřívání, ačkoliv si musíme počkat, jak si s uchlazením takového výkonu poradí výrobci telefonů. První testy však vyznívají pro Snapdragon 820 pozitivně, ostatně na kompletní výsledky benchmarků se můžete podívat na výše uvedených serverech. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments