Domů » Bleskovky » Snapdragony 618 a 620 jsou minulostí. Qualcomm čipy přejmenoval kvůli vyššímu výkonu

Snapdragony 618 a 620 jsou minulostí. Qualcomm čipy přejmenoval kvůli vyššímu výkonu

Společnost Qualcomm letos představila několik zajímavých čipsetů, přičemž nejaktivnější byla ve střední třídě, kterou tvoří čipy Snapdragon 6xx. Těch v tomto roce přišlo rovnou pět – Snapdragon 615, 616, 617, 618 a 620. Poslední dva podle testů vykazují výrazně vyšší výkon než trojice před nimi, a tak Qualcomm sáhl ještě před jejich uvedením na spotřebitelský trh k jejich přejmenování.

  

Zapomeňte tedy na Snapdragon 618 a 620, nové číselné označení těchto čipů je 650, respektive 652. Vyšší výkon oproti Snapdragonům 615, 616 a 617 zajišťuje především použití výkonnějších jader Cortex-A72 (2 × u Snapdragonu 650, 4 × u 652) a silnější grafická jednotka Adreno 510. Oba čipy také zvládají natáčet video s vyšším rozlišením, a to buď ve 4K s 30 snímky za vteřinu, nebo ve Full HD se 120 snímky za vteřinu. Snapdragony 650 (652) mají podle Qualcommu přijít do prvních zařízení již brzy, tikat by měly například v chystaném Samsungu Galaxy A9 (více informací). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rethak (neregistrovaný)
Anonym
Rethak (neregistrovaný)

Přejmenování mi dává smysl ale přesto se bojím, že qualcomm bude v příštím roce válcovat Mediatek nebo Huawei či Sung se svými čipy. Mají dost nachystané a Qualcommu tak nějak ujíždí vlak?!

qwerty (neregistrovaný)
Anonym
qwerty (neregistrovaný)

No jo, Qualcomm vsechny prevalcuje

uni
Uživatel
uni

Tak MTK je furt lowend. Navíc mít stejný SoC v cenovém rozpětí 5-15k (nebo kde všude se najde X10) je taky nesmysl. Huawei SoC dodává na volný trh? Psal snad jen ten Samsung, tedy pokud Exynos opět naučí SD řadič. Ale i tak se s ním moc ven nehrne, možná je i otázka, zda má vůbec volné výrobní kapacity.