Sledujte nás na YouTube

Qualcomm představil Snapdragon 821: Podzimní vlajkové lodě budou o 10 % výkonnější

Společnost Qualcomm dnes představila nový vlajkový čipset Snapdragon 821, který vychází ze Snapdragonu 820, avšak díky vyšším taktům procesorových jader a grafického čipu je výkonnější, podle Qualcommu až o 10 procent. Srovnání obou čipů si můžete prohlédnout v následující tabulce.

snapdragon-821-feature

Snapdragon 820Snapdragon 821
Výrobní proces14 nm
Procesorová jádra4 x Kryo (2 výkonná, 2 ekonomická)
Takt výkonných jader2,2 GHz2,4 GHz
Takt ekonomických jader1,6 GHz2 GHz
Tak GPU624 MHz650 MHz
ZařízeníSamsung Galaxy S7 / S7 Edge (U.S.)Samsung Galaxy Note 7
LG G5, HTC 10, OnePlus 3…Google Nexus (2016), Asus ZenFone 3

Jinak se jedná o ten samý čipset se čtyřmi procesorovými jádry Kryo, grafickým čipem Adreno 530, LTE modemem cat. 12 apod. Snapdragon 821 se dostane do nových zařízení ještě letos, Qualcomm uvádí jeho dostupnost v druhé polovině letošního roku. Jeho přítomnost je očekávána v letošních Nexusech, Samsungu Galaxy Note 7 či v Asusu ZenFone 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. “Custom 64-bit Kryo quad-core CPU up to 2.2GHz” tak hovoří produktová dokumentace přímo výrobce. O ekonomických jádrech ani slovo. 4×2,2GHz. Nějak nechápu.

  • ayg (neregistrovaný)

   Má to dvě identický jádra na nižším taktu a s poloniční L2 než dvě jádra na vyšším taktu. Ale jinak je to stejnej kus křemíku.

   • Ale ono přímo implicitně hovoří o čtyřech jádrech do 2,2GHz. Ten text je citací. Takže lžou?

   • ayg (neregistrovaný)

    Takty vyřeší root :-) Otázka jak moc bude znatelná ta L2. Víc rozdílů mezi tím prostě není, v Qualcomu nejsou idioti jak v ARMu aby dělali tu idiotskou kombinaci malých a velkých jader která absolutně nefunguje, žere, zadrhává se a je prostě slušně řečeno na h0vn0

  • Jakub Karásek

   Snapdragony 82x mají dva clustery po dvou jádrech, přičemž jeden pár je optimalizován na výkon, druhý na spotřebu http://www.tomshardware.co.uk/snapdragon-820-performance-preview,review-33377-2.html

 2. anonym (neregistrovaný)

  Misto vykonu CPU by mela jit nahoru rychlost uloziste… iphone 6s je myslim stale ve vedeni v tomhle ohledu (nad androidovymi telefony). U CPU v mobilu bych si ted radsi pral spis snizeni spotreby.

  • Tak je na výrobci, zda implementuje u těchto SoC eMMC nebo UFS. Samozřejmě, ti zaměření na cenu (“čína”) jede v levnějších eMMC, hiend si ale s UFS 2.0 myslím s iPhony nezadá.
   Spotřeba CPU je vcelku marginální, drtivou většinu aku sežereš displejem a standby režimem s daty na pozadí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *