Qualcomm pohřbil čip Snapdragon 802 pro chytré televizory měsíc po jeho představení

Na začátku roku jsme vás informovali o tom, že společnost Qualcomm v letošním roce kromě očekávaného procesoru Snapdragon 805 představí i řešení pro automobilový průmysl Snapdragon 602A a také čip Snapdragon 802, určený pro domácí multimediální přehrávače, set-top boxy a chytré televizory s Ultra HD obrazovkou. Bohužel poslední jmenovaný produkt se na svět vůbec nedostane.

 

Jon Carvill, ředitel Qualcommu pro vztahy s veřejností, okomentoval zrušení projektu slovy: „Qualcomm Technologies, Inc. se rozhodla neuvést na trh nedávno oznámený procesor 802, který byl navržen speciálně pro chytré televizory, jelikož poptávka po těchto procesorech byla menší, než se očekávalo.“ Toto rozhodnutí se týká pouze zmíněného čipu, výroba spolupředstaveného čipu Snapdragon 602A pro automobilový průmysl ovlivněna být nemá.

 

Čip Snapdragon 802 měl obsahovat čtyřjádrový procesor Krait, taktovaný na 1,8 GHz a grafický čip Adreno 330. Jeho schopností bylo přehrávat 4K video a díky technologii zpracování obrazu Qualcomm Hollywood Quality Video (HQV) umožňoval škálovat Full HD video na úroveň, která se blíží Ultra HD. Zrušení je také špatnou zprávou pro alianci AllSeen a její open source projekt AllJoyn, rozšiřující schopnost chytrých televizí nad rámec jejich programového vybavení a jejich vzájemnou interoperabilitu. S ní touto aliancí Qualcomm spolupracoval a jeho čip se měl stát základem většiny podporovaných televizorů. Těžko odhadovat, zdali za tento neúspěch může nedostatečný průzkum trhu nebo obecně pokles prodejů televizorů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *