Sledujte nás na YouTube

Qualcomm na CESu představí nový grafický čip Adreno 400 pro mobilní zařízení

Grafický akcelerátor Adreno 330, který je součástí quad-core čipu Snapdragon 800, je v současné době jedním z nejvýkonnějších řešení pro akceleraci grafiky na mobilních zařízeních. Qualcomm však už nyní pracuje na nástupci v podobě čipu Adreno 400, který by měl být společně s novou generací procesoru představen už na začátku příštího roku při příležitosti konání veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 v Las Veas.

Specifikace GPU zatím nebyly zveřejněny, ale podle informací od zahraničních zdrojů nebude Adreno 400 podporovat OpenCL. Oproti současnému Adrenu 330 můžeme očekávat výrazný nárůst výkonu a snad i šetrnou spotřebu. Qualcomm zatím tuto informaci nechtěl nijak komentovat.

Michal Javůrek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *