Domů » Bleskovky » Qualcomm na CESu představí nový grafický čip Adreno 400 pro mobilní zařízení

Qualcomm na CESu představí nový grafický čip Adreno 400 pro mobilní zařízení

Grafický akcelerátor Adreno 330, který je součástí quad-core čipu Snapdragon 800, je v současné době jedním z nejvýkonnějších řešení pro akceleraci grafiky na mobilních zařízeních. Qualcomm však už nyní pracuje na nástupci v podobě čipu Adreno 400, který by měl být společně s novou generací procesoru představen už na začátku příštího roku při příležitosti konání veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 v Las Veas.

Specifikace GPU zatím nebyly zveřejněny, ale podle informací od zahraničních zdrojů nebude Adreno 400 podporovat OpenCL. Oproti současnému Adrenu 330 můžeme očekávat výrazný nárůst výkonu a snad i šetrnou spotřebu. Qualcomm zatím tuto informaci nechtěl nijak komentovat.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).