Qualcomm má v rukávu čipset pro mobilní konzole, s vývojem pomáhal Razer

qualcomm razer console 8

Společnost Qualcomm je známá především svými mobilními čipsety, jako je nedávno představený Snapdragon 8 Gen 1. S tím se ale rozhodně smířit nechce, o čemž svědčí například čipset Snapdragon 8cx Gen 3, který cílí na notebooky. Mezi chytrými telefony a laptopy je nicméně ještě jeden produkt, který Qualcomm zaujal – mobilní konzole ve stylu Nintenda Switch.

Právě na podobná zařízení cílí Qualcomm svůj čipset Snapdragon G3x Gen 1. S výrobou referenční konzole pro vývojáře a také vývojářských nástrojů pomohla známá firma Razer, která se zaměřuje na tvorbu herního hardwaru a příslušenství.

Konzole pro vývojáře nabídne kromě zmíněného čipsetu od Qualcommu také 120Hz HDR OLED displej, grafiku Adreno nebo 6000mAh baterii. Zařízení pochopitelně nechybí aktivní chlazení, které má zajistit plynulý chod her v rozlišení 1080p při 120 snímcích za sekundu.

qualcomm razer console 1
Qualcomm by rád viděl konkurenci pro Nintendo

V zařízení najdeme také Full HD přední kameru, Wi-Fi 6E, modem pro 5G mmWave, Bluetooth 5.2, šest reproduktorů s technologií Snapdragon Sound, haptickou odezvu či nativní podporu gamepadů a herního příslušenství.

qualcomm razer console 2
Hardware vývojářské konzole nevypadá vůbec špatně

Vývojářská konzole také podporuje výstup DisplayPort skrze USB-C, který zajistí přenos obrazu do televize až ve 4K a poradí si s příslušenstvím pro virtuální a rozšířenou realitu. Ačkoli se Qualcomm primárně zaměřuje na operační systém Android, není vyloučena ani podpora alternativních systémů (například SteamOS) a streamování her, například skrze cloud, konzoli či PC.

Bude mít Nintendo Switch konkurenci?

Qualcomm evidentně nebere úspěch Nintenda Switch na lehkou váhu. Nutno však podotknout, že pouze kvalitní hardware nestačí, pokud nemáte dostatek kvalitního obsahu. Jestli vývojáři volání Qualcommu vyslyší a výrazněji se zapojí do vývoje her pro mobilní konzole, není prozatím jasné.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku