TOPlist

Qualcomm koupil od HP téměř 2 500 patentů, které pocházely ze společnosti Palm

V roce 2010 koupila firma Hewlett-Packard za 1,2 miliardy dolarů společnost Palm, která byla známá především díky výrobě oblíbených PDA (Personal Digital Assistant). Ta bohužel neustála příchod iPhonu a jeho konkurentů a přestože zareagovala vydáním poměrně inovativního operačního systému WebOS, finanční problémy společnosti přerostly únosnou mez a firma byla prodána HP a to včetně 1 400 patentů na americkém kontinentě a další tisícovce po celém světě. A tyto patenty nyní koupila společnost Qualcomm.

 

Společnost HP s duševním vlastnictvím společnosti Palm nedokázala naložit podle svých představ a vzhledem k rychlosti (respektive pomalosti) vývoje svého prvního zařízení se systémem WebOS, neutrhla z dosti rozdělého koláče trhu ani rozinku. Operační systém WebOS byl prodán společnosti LG a ta jej použila ve své televizi. HP zřejmě nedokázala zužitkovat ani patenty získané akvizicí a ty nyní podle oficiální zprávy prodává výrobci čipů Qualcomm. Stejně tak Qualcomm získává veškeré duševní vlastnictví značek iPAQ a Bitfone. Cena akvizice zatím nebyla zveřejněna a Qualcomm zatím ani neprozradil, jak s nově získanými patenty naloží.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku