Domů » Bleskovky » Qualcomm chystá nová osmijádra: Snapdragon 615 brzy půjde do výroby

Qualcomm chystá nová osmijádra: Snapdragon 615 brzy půjde do výroby

Qualcomm brzy zahájí výrobu svého prvního osmijádrového procesoru s označením Snapdragon 615. Cílit bude především na střední třídu, kde výrobci využívají obdobný čip od čínského MediaTeku. Mimo ten Qualcomm chystá také své první 64bitové procesory, opět s osmi jádry. Ty ponesou označení Snapdragon 808 a Snapdragon 810, přičemž vyráběny budou 20nm procesem. Setkávat se s nimi budeme v těch nejvybavenějších zařízeních a dá se očekávat velmi vysoký výkon. O Snapdragonu 615 bychom se podrobnosti měli dozvědět relativně brzy, více informací o zbylé dvojici se však dočkáme až koncem tohoto roku.

 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Čím více jader, tím více Adidas :-) … ale proč ne, výkon se vždycky hodí…

    • Kor u reklamosystému, ten je na jádrech přímo zavislý, aby rozumně běžel..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).