Sledujte nás na YouTube

Qualcomm chystá na MWC premiéru čipu Snapdragon S4

Přesně za týden startuje další ročník veletrhu Mobile World Congress, na kterém naše redakce opět nebude chybět. A rozhodně je na co těšit – po sérii úniků informací o chystaných zařízeních přispěchal s oficiálním oznámením Qualcomm, který na MWC představí zbrusu nový čip Snapdragon S4. Ten bude obsahovat čtyři výpočetní jádra (quad-core) a Qualcomm s ním bude chtít konkurovat čipu Tegra 3 od NVidie. Kromě vysokého početního výkonu se počítá i s vylepšením fotoaparátu, S4 bude podporovat fotografie až do rozlišení 20 Mpx, nahrávání fullHD videa při 30 FPS (1080p) a možnost využívat až tří fotoaparátu na zařízení (přední kamerka + dva objektivy pro vytváření stereoskopického videa a fotografií).

 

Při pořizování snímků se bude využívat nové 3A technologie (autofocus, automatická expozice a automatické vyvážení bílé), která by měla zajistit živé podání barev a věrné snímky. Qualcomm zapracoval také na detekci obličeje, úsměvu a stabilizaci obrazu. Novinkou má být trasování pohybu a detekce gest – že bychom se dočkali mobilního Kinectu? Ostatně podívejte se na ukázku v následujícím videu. 

Zdroj

Michal Javůrek

2 komentáře

  1. Sir Sprice (neregistrovaný)

    Ty gesta jsou hustý

  2. tomogo (neregistrovaný)

    Když to nemá 150Mpix foťák, tak to neberu…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *