Sledujte nás na YouTube

Qualcomm chystá na MWC premiéru čipu Snapdragon S4

Přesně za týden startuje další ročník veletrhu Mobile World Congress, na kterém naše redakce opět nebude chybět. A rozhodně je na co těšit – po sérii úniků informací o chystaných zařízeních přispěchal s oficiálním oznámením Qualcomm, který na MWC představí zbrusu nový čip Snapdragon S4. Ten bude obsahovat čtyři výpočetní jádra (quad-core) a Qualcomm s ním bude chtít konkurovat čipu Tegra 3 od NVidie. Kromě vysokého početního výkonu se počítá i s vylepšením fotoaparátu, S4 bude podporovat fotografie až do rozlišení 20 Mpx, nahrávání fullHD videa při 30 FPS (1080p) a možnost využívat až tří fotoaparátu na zařízení (přední kamerka + dva objektivy pro vytváření stereoskopického videa a fotografií).

 

Při pořizování snímků se bude využívat nové 3A technologie (autofocus, automatická expozice a automatické vyvážení bílé), která by měla zajistit živé podání barev a věrné snímky. Qualcomm zapracoval také na detekci obličeje, úsměvu a stabilizaci obrazu. Novinkou má být trasování pohybu a detekce gest – že bychom se dočkali mobilního Kinectu? Ostatně podívejte se na ukázku v následujícím videu. 

Zdroj

Michal Javůrek

Nadšený fanoušek chytrých telefonů, počítačů a automobilů. Lyžař, běžec, plavec a náruživý biker, za každého počasí. Fanoušek metalu, který nepohrdne sklenkou dobrého vína u kvalitního filmu.

2 komentáře

  1. Sir Sprice (neregistrovaný)

    Ty gesta jsou hustý

  2. tomogo (neregistrovaný)

    Když to nemá 150Mpix foťák, tak to neberu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *