Domů » Bleskovky » Qualcomm chce v Číně zakázat i prodej letošních iPhonů. Apple bude situaci řešit updatem

Qualcomm chce v Číně zakázat i prodej letošních iPhonů. Apple bude situaci řešit updatem

Válka mezi Qualcommem a Applem se na čínském území ještě více vyostřuje. Qualcomm v tomto týdnu získal od soudu předběžný příkaz k zákazu prodeje loňských a starších iPhonů kvůli porušování patentů. Ten však Apple ignoruje a proti rozhodnutí soudu se odvolal. iPhony se v Číně nadále prodávají, Apple se hájí tím, že se zákaz týká pouze zařízení se staršími verzemi iOS. Všechny dotčené telefony však lze aktualizovat na iOS 12, v příštím týdnu navíc dorazí další aktualizace, která se má údajně porušovaných patentů týkat.

S tímto obcházením soudního příkazu Qualcomm samozřejmě nesouhlasí, a dokonce požádal čínský soud o rozšíření příkazu i pro letošní iPhony. Soudní spor mezi oběma stranami se tak rozhodně ještě nějakou dobu potáhne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *