Domů » Bleskovky » První vyrobený Mac Pro z roku 2019 má překvapivého majitele. Uhádnete jeho jméno?

První vyrobený Mac Pro z roku 2019 má překvapivého majitele. Uhádnete jeho jméno?

Mac Pro z roku 2019 je nejdražším počítačem, který kdy Apple vyrobil; v konfigurátoru si můžete naklikat výbavu klidně i za 1,6 milionu. Apple tento počítač vyrábí v americkém Austinu, což nejvíce kvitoval s povděkem bývalý americký prezident Donald Trump; ten by nejraději přesunul do USA výrobu všech jablečných zařízení.

trump tim cook
Tim Cook na setkání s americkým prezidentem v Bílém domě (Zdroj: Official White House Photo by Shealah Craighead)

První novodobý Mac Pro získal Donald Trump

Donald Trump poměrně často komunikoval s Timem Cookem, šéf Apple mu dokonce několikrát poskytoval cenné rady. Dokonce jej pozval do zmíněné továrny v Austinu, aby mu ukázal výrobní prostory. Na konci této návštěvy mu věnoval vůbec první Mac Pro (model 2019) vyrobený v této továrně, a zřejmě i na celém území USA.

Odhalil to čerstvě zveřejněný seznam darů, které kdy Donald Trump během svého působení získal. Hodnota darovaného Macu Pro činí 5 999 USD, jedná se tedy o základní konfiguraci Macu Pro (bez koleček).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.