Domů » Bleskovky » První telefon s foťákem pod displejem zná své datum odhalení. Známe jeho výbavu

První telefon s foťákem pod displejem zná své datum odhalení. Známe jeho výbavu

ZTE představí jako první společnost na světě smartphone s poddisplejovou selfie kamerkou. Tuto informaci v minulém týdnu prozradil sám prezident společnosti, nyní ji čínská firma stvrdila oficiální pozvánkou.

zte

ZTE Axon 20 5G: obří displej s tenkými rámečky

Smartphone ZTE Axon 20 5G bude představen 1. září. Podle obrázku na pozvánce ZTE zúročí novou technologii v zařízení s velmi tenkým horním rámečkem, přičemž zobrazovač nebude narušen žádným výřezem nebo otvorem. Podle čínské certifikace TENAA se bude jednat o obří OLED panel s úhlopříčkou 6,92“ a rozlišením 1 080 × 2 460 pixelů.

zte 1

ZTE Axon 20 5G bude smartphone vyšší střední třídy, o jehož pohon se postará čipset Qualcomm Snapdragon 765G opřený o 12 GB RAM. Vnitřní úložiště má disponovat kapacitou 256 GB, akumulátor bude mít kapacitu 4 120 mAh. Doprovodný obrázek z certifikace odhaluje na zádech sestavu čtyř fotoaparátů, přičemž ten primární má nabídnout rozlišení 64 megapixelů. Již zmíněná poddisplejová kamerka se pak bude pyšnit rozlišením 32 megapixelů.

zte axon

Bohužel se dá předpokládat, že ZTE Axon 20 5G nebude v našich končinách dostupný, a tak si budeme muset na poddisplejovou selfie kamerku počkat o něco déle na jiného výrobce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).