Domů » Bleskovky » První telefon firmu málem potopil. Essential propouští třetinu zaměstnanců

První telefon firmu málem potopil. Essential propouští třetinu zaměstnanců

Komerční neúspěch smartphonu Essential Phone PH-1 (recenze) táhne ke dnu celou ambiciózní firmu Essential Inc., kterou založil duchovní otec Androidu Andy Rubin. Společnost aktuálně propouští 30 procent své pracovní síly napříč všemi činnostmi, v absolutních číslech se jedná asi o 120 lidí.

Podle oficiálního vyjádření bylo rozhodnutí o propouštění velice těžké a společnost se svým bývalým spolupracovníkům velmi omlouvá s tím, že jim pomůže s nastartováním jejich budoucí kariéry. O krachu však v žádném případě nehovoří, naopak tvrdí, že se chce ještě více soustředit na vývoj nového produktu, který zcela změní pravidla hry.

Essential Phone dostane nástupce. Má být jiný, než ostatní smartphony dneška

Společnost letos zrušila vývoj druhé generace Essential Phone i vlastního chytrého reproduktoru, aktuálně prý vyvíjí zcela nový typ mobilního zařízení.

Essential Phone: recenze

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments