Sledujte nás na YouTube

První telefon firmu málem potopil. Essential propouští třetinu zaměstnanců

Komerční neúspěch smartphonu Essential Phone PH-1 (recenze) táhne ke dnu celou ambiciózní firmu Essential Inc., kterou založil duchovní otec Androidu Andy Rubin. Společnost aktuálně propouští 30 procent své pracovní síly napříč všemi činnostmi, v absolutních číslech se jedná asi o 120 lidí.

Podle oficiálního vyjádření bylo rozhodnutí o propouštění velice těžké a společnost se svým bývalým spolupracovníkům velmi omlouvá s tím, že jim pomůže s nastartováním jejich budoucí kariéry. O krachu však v žádném případě nehovoří, naopak tvrdí, že se chce ještě více soustředit na vývoj nového produktu, který zcela změní pravidla hry.

Společnost letos zrušila vývoj druhé generace Essential Phone i vlastního chytrého reproduktoru, aktuálně prý vyvíjí zcela nový typ mobilního zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. René (neregistrovaný)

    No jo, není to žádná sranda expandovat na už tak přehlcený trh s mobilama. Pánové to zabili cenou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *