Domů » Bleskovky » První smartphone se 100Mpx fotoaparátem se blíží. Která značka jej představí?

První smartphone se 100Mpx fotoaparátem se blíží. Která značka jej představí?

Qualcomm před nedávnem upravil specifikace svých čipsetů, aby do nich přidal podporu pro fotosnímače s rozlišením až 192 Mpx. I když se toto číslo může zdát utopické, podle pozdějšího prohlášení Qualcommu bychom se měli dočkat 100Mpx mobilních fotoaparátů ještě letos. Mezi prvními by takový fotomobil mohlo představit čínské Lenovo.

Lenovo Z6 Pro

Naznačil to viceprezident společnosti Chang Cheng, když na čínskou mikroblogovací síť Weibo umístil zmínku o chystaném smartphonu Z6 Pro a do hashtagu mimo jiné uvedl „miliarda pixelů“. Podle prezentace Lenova z MWC víme, že nadcházející smartphone společnosti bude disponovat režimy Hyper Video a Super Macro. Dá se předpokládat, že pokud se 100Mpx fotoaparát stane realitou, bude využívat technologii spojování informací ze sousedních pixelů, takže výsledné snímky budou mít nižší rozlišení.

Lenovo Z6 Pro patrně dorazí na konci druhého pololetí, pohánět jej má čipset Qualcomm Snapdragon 855 s 12 GB RAM.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. kropovez (neregistrovaný)

    Otázka je, zda to má smysl.

  2. Fbio (neregistrovaný)

    Miliarda pixelů je 100 megapixelů? Ve kterém vesmíru?

    • Že by to domotal Karásek, to bych ještě pochopil (a není to zde vyjímkou). Ale že to domotá sám tvůrce mobilu, to už je na pováženou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *