TOPlist

První smartphone s čipsetem od Intelu vyrobí LG

Zahraniční server Korea Times přišel s velmi zajímavou zprávou. Ta uvádí, že LG se stane prvním výrobcem smartphonu v jehož útrobách se bude nacházet čipset Medfield, za kterým stojí společnost Intel. Horká novinka se má údajně objevit na veletrhu CES 2012, který se již tradičně koná v Las Vegas. Intel na procesoru pro mobilní zařízení pracuje již delší dobu, nicméně doposud se potýkal s řadou technických problémů, které bránily jeho komerčnímu nasazení. Konkrétně se jednalo o nevyvážený poměr mezi výkonem a spotřebou elektrické energie.

-

Zhruba před dvěma týdny měli redaktoři serveru Tegnology Review možnost otestovat první vzorky tabletů a smartphonů vybavené čipsetem Medfield. Ve všech případech se jednalo o zařízení využívající operační systém Android od Googlu. Dle jejich tvrzení se můžeme těšit na chytré telefony a tablety, které se nezaleknou ani streamování videa ve vysokém rozlišení a nabídnou vysoký výpočetní výkon. Nový čipset má údajně obsahovat i speciální obvody pro zrychlení chodu všech Android aplikací a prohlížení webových stránek. První chytré telefony, jejichž srdcem budou procesory od Intelu se objeví na pultech prodejců již v březnu letošního roku. Zda budou skutečně vyráběny pod taktovkou korejského výrobce LG se dozvíme již za několik dní.

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku