Domů » Bleskovky » První smartphone s čipsetem od Intelu vyrobí LG

První smartphone s čipsetem od Intelu vyrobí LG

Zahraniční server Korea Times přišel s velmi zajímavou zprávou. Ta uvádí, že LG se stane prvním výrobcem smartphonu v jehož útrobách se bude nacházet čipset Medfield, za kterým stojí společnost Intel. Horká novinka se má údajně objevit na veletrhu CES 2012, který se již tradičně koná v Las Vegas. Intel na procesoru pro mobilní zařízení pracuje již delší dobu, nicméně doposud se potýkal s řadou technických problémů, které bránily jeho komerčnímu nasazení. Konkrétně se jednalo o nevyvážený poměr mezi výkonem a spotřebou elektrické energie.

-

Zhruba před dvěma týdny měli redaktoři serveru Tegnology Review možnost otestovat první vzorky tabletů a smartphonů vybavené čipsetem Medfield. Ve všech případech se jednalo o zařízení využívající operační systém Android od Googlu. Dle jejich tvrzení se můžeme těšit na chytré telefony a tablety, které se nezaleknou ani streamování videa ve vysokém rozlišení a nabídnou vysoký výpočetní výkon. Nový čipset má údajně obsahovat i speciální obvody pro zrychlení chodu všech Android aplikací a prohlížení webových stránek. První chytré telefony, jejichž srdcem budou procesory od Intelu se objeví na pultech prodejců již v březnu letošního roku. Zda budou skutečně vyráběny pod taktovkou korejského výrobce LG se dozvíme již za několik dní.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. Takže po dvou letech je tu nová výzva a já dofám že to tentokrát LG dotáhne do zdárného konce a nezůstane pouze jen u fungujícího konceptu který se bohužel nikdy nezačal vyrábět ! Jelikož LG v lednu roku 2010 uvedlo spolu s Intelem smartphone LG GW990 s výkonnou jednotkou od Intelu. Koncept se tehdy nestal realitou, i když parametry jako 4,8″ displej s rozlišením 1020 x 480 px či OS Moblin vypadaly lákavě.

  2. No jestlipak bude mít klasickou Intelí vlastnost těchto čipů, podprůměrnou grafiku (viz Atom a Sandy Bridge….) nebo dokonce potíže s certifikací ovladačů:-)

  3. No hlavně si myslim že je škoda že s tim začíná LG, protože ty jejich ROM a sw updaty.. škoda mluvit.

  4. Mám pocit,že fujitsu už ho udělalo asi před rokem, běželo to na symbianu/windows 7 a vydrželo to 2 hodiny…Nebo to není ono?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).