Domů » Bleskovky » První severokorejská sociální síť: Je klon Facebooku dílem vtipálků?

První severokorejská sociální síť: Je klon Facebooku dílem vtipálků?

Zahraničními médii nedávno proběhla zpráva, že Severní Korea spouští svojí vlastní sociální síť. Podle dostupných informací za jejím spuštěním stojí organizace, která se v této zemi stará o internetovou konektivitu. Síť pojmenována jako „Best Korea’s Social Network“ byla dostupná na adrese starcon.net.kp.

Sociální síť v zemi, kde má internetové připojení k dispozici pouze hrstka vyvolených lidí, se zdá jako neuvěřitelná zpráva. Zpočátku se zdálo, že za projektem stojí samotná severokorejská vláda, jak se však nakonec ukázalo, vše je trochu jinak.

Celý web byl postavený na platformě PHP Dolphin a není jasné, kdo stojí za jeho vznikem. Podle všeho však nejde o oficiální projekt, takže se dá předpokládat, že autory jsou nějací obyvatelé Severní Koreje, kteří vše považovali za dobrý vtip.

kim_jong_un_computerSeverokorejský vůdce Kim Čong-un

V současné době je již sociální síť nedostupná a byla pravděpodobně zablokována na popud vládních činitelů. Ještě před tím se však stačilo objevit několik falešných účtů samotného Kim Čong-una a došlo prý i k hacknutí hlavní administrace stránek a to pomocí výchozích přihlašovacích údajů. Všechny tyto skutečnosti napovídají, že se opravdu jednalo o dílo vtipálků.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

2 komentářů

  1. xmarek (neregistrovaný)

    Věřím jen lžím co si sám vymyslím viz: [odkaz] S pozdravem Váš „bezejmenný“ terorista. ;)

  2. Jak si kluci pěkně zapisují. Předpokládám, že velký Kim zrovna testoval nové malování ve W10 …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).