Domů » Bleskovky » První řiditelný hoverbike vypadá pekelně! Pád ale může být smrtelný

První řiditelný hoverbike vypadá pekelně! Pád ale může být smrtelný

Ruská společnost Hoversurf se minulý týden pochlubila úspěšnou zkouškou jednomístného hoverbiku. Aktuální verze prototypu využívá k pohybu elektrické motory, které roztáčí kvarteto vrtulí. Tvůrci projektu Scorpion-3 prozradili, že smyslem jejich snažení je uvedení extrémního sportovního nástroje. Pokud se letoun vůbec dostane do fáze sériové výroby, bude nutné vyřešit několik věcí, které nás při pohledu na nebezpečně vyhlížející stroj v první moment napadnou.

64d192_7050f9b7fa88417fbaf91cf090813c79mv2

Jen těžko si lze totiž představit potenciálního zájemce, který zaplatí 150 tisíc dolarů (zhruba 3,8 milionu korun) za „hračku“, u níž reálně hrozí, že mu při první pádu vrtule nemilosrdně amputuje končetiny. O silně diskutabilní bezpečnost během letu se stará specializovaný software, který neustále vyhodnocuje data ze senzorů, na jejichž základě provádí nutné korekce náklonů a rychlosti.

snimek-obrazovky-2017-02-21-v-17-56-00

Abychom to shrnuli, ruským inženýrům se sice podařilo přetavit zajímavý nápad v relativně funkční zařízení, ale otázkou zůstává, co bude následovat. Pokud se podaří najít investory s hlavami dostatečně vysoko v oblacích, dost možná dojde na produkt určený koncovým zákazníkům. Jakkoli se vám může zdát tato myšlenka bláznivá, podobných šíleností přibývá po celém světě jako hub po dešti.

Hoverbike Scorpion-3 TRAILER 2017

V podstatě každá větší technologická společnost od Airbusu až po Uber již nyní pracuje na hybridních dronech určených pro přepravu osob. Opomenout nelze ani zájem o podobný typ dopravního prostředku ze strany amerického ministerstva obrany, které disponuje více než slušnou zásobou finančních prostředků.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

  1. Drátěná klícka kolem vrtulí by byl problém?

  2. Málo kdo umí běhat, lidí neumí zdravě chodit, ale hlavně vymýšlet kraviny.

  3. Ty brďo to chci..ai věřim že už bych si to uměl dodo potunit sám..copak kličky kolem vrtulí,ale takovej karbon by ztoho udělal luxusní hračku as padákem na zádech i na stroji bych v hnuspočasí brečel jak za motorkou..
    Noto jsem zvědavej esli se to klidem někdy dostane nebo sito budu muset postavit sám..aspoň byto ale zase nebylo bez piloťáku zakázaný co?..topujdeee

  4. Mně se – kromě samotného stroje – snad ještě víc líbí ta dikce pana redaktora; je vidět, že nad vším, co má původ v Rusku, je potřeba ohrnovat nos: … pokud se letoun vůbec dostane do výroby, nebezpečně vyhlížející stroj, …těžko si lze představit zájemce, atd., diskutabilní bezpečnost, ruským inženýrům se sice podařilo přetavit zajímavý nápad v relativně funkční zařízení, ale otázkou zůstává, co bude následovat…

    Ano, podobných šíleností sice v celém světě přibývá jako hub po dešti, ale kdyby něco takového postavili američtí inženýři, pisatel by se jistě roztavil samým obdivem.

    Je to velmi pěkný stroj a pokud mohu posoudit, zatím nejhezčí a nejšikovnější svého druhu, jaký jsem viděl. Jde o zkušební prototyp; problém s vrtulemi vyřeší, jak výše naznačeno, drátěná klec/kevlarový futrál

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).