Domů » Bleskovky » První rekord z olympiády má Intel: do vzduchu vypustil 1200 dronů a vytvořil skvělou show

První rekord z olympiády má Intel: do vzduchu vypustil 1200 dronů a vytvořil skvělou show

Zimní olympijské hry jsou v plném proudu a všichni diváci napjatě očekávají, kdo bude na stupních vítězů a komu se podaří pokořit nějaký ten rekord. Všechny sportovce ovšem překonala společnost Intel už při zahajovacím ceremoniálu – vypustila najednou do vzduchu tolik dronů, kolik ještě nikdo předtím dohromady nedal.

Speciální dron od Intelu upravený pro potřeby zahajovacího ceremoniálu ZOH
Speciální dron od Intelu upravený pro potřeby zahajovacího ceremoniálu ZOH

Pro vytvoření rekordu bylo potřeba 1 218 dronů. Ty se ovládaly za pomocí jediného počítače a vytvořily opravdu spektakulární podívanou – například pohybujícího se snowboardistu nebo známé logo olympijských her. Přesnou koordinaci umožnila platforma Shooting Star. Skrze ni lze ovládat větší množství dronů a v podstatě je naučit libovolné choreografie. „Jedná se o spojení technologie a umění,“ řekl pro Wired Anil Nanduri, hlavní manažer skupiny dronů od Intelu.

„Abychom vytvořili přirozeně vypadajícího snowboardistu s více než 1 200 drony, musel náš animační tým použít fotografii skutečného snowboardisty, kterou pak za pomoci dronů pečlivě vymodeloval,“ dodala Natalie Cheung, hlavní manažerka světelné show od Intelu. Drony zvládnou letět ve vzduchu okolo dvaceti minut, na což má ovšem vliv počasí. Letošní olympijské hry si tak zapamatujeme nejen díky sportovním rekordům, ale také technologickým.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments