Domů » Bleskovky » První rekord z olympiády má Intel: do vzduchu vypustil 1200 dronů a vytvořil skvělou show

První rekord z olympiády má Intel: do vzduchu vypustil 1200 dronů a vytvořil skvělou show

Zimní olympijské hry jsou v plném proudu a všichni diváci napjatě očekávají, kdo bude na stupních vítězů a komu se podaří pokořit nějaký ten rekord. Všechny sportovce ovšem překonala společnost Intel už při zahajovacím ceremoniálu – vypustila najednou do vzduchu tolik dronů, kolik ještě nikdo předtím dohromady nedal.

Speciální dron od Intelu upravený pro potřeby zahajovacího ceremoniálu ZOH
Speciální dron od Intelu upravený pro potřeby zahajovacího ceremoniálu ZOH

Pro vytvoření rekordu bylo potřeba 1 218 dronů. Ty se ovládaly za pomocí jediného počítače a vytvořily opravdu spektakulární podívanou – například pohybujícího se snowboardistu nebo známé logo olympijských her. Přesnou koordinaci umožnila platforma Shooting Star. Skrze ni lze ovládat větší množství dronů a v podstatě je naučit libovolné choreografie. „Jedná se o spojení technologie a umění,“ řekl pro Wired Anil Nanduri, hlavní manažer skupiny dronů od Intelu.

„Abychom vytvořili přirozeně vypadajícího snowboardistu s více než 1 200 drony, musel náš animační tým použít fotografii skutečného snowboardisty, kterou pak za pomoci dronů pečlivě vymodeloval,“ dodala Natalie Cheung, hlavní manažerka světelné show od Intelu. Drony zvládnou letět ve vzduchu okolo dvaceti minut, na což má ovšem vliv počasí. Letošní olympijské hry si tak zapamatujeme nejen díky sportovním rekordům, ale také technologickým.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. To bylo hustý.

  2. Tohle se nestalo při zahajovacím ceremoniálu , jen papouškujete …
    Bylo to předtočeno, protože byl silný vítr a pouštěli to na velkých obrazovkách.
    Každý hňup může psát články. Smutné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).