Domů » Bleskovky » První reálný snímek Lumie 630 potvrzuje možnost zvolit si vlastní obrázek na domovské obrazovce

První reálný snímek Lumie 630 potvrzuje možnost zvolit si vlastní obrázek na domovské obrazovce

V minulosti jsme zaspekulovali nad tím, že by nová verze systému Windows Phone měla umožnit uživateli nastavit si na hlavní obrazovku vlastní tapetu, ať už schovanou pod živé dlaždice nebo zobrazenou přímo na nich. Postupem času se objevilo několik informací, že by tomu tak skutečně mělo být a že dlaždice skutečně bude možné „přetapetovat“. Nyní se na internetu objevil první reálný snímek telefonu Nokia Lumia 630, který tuto skutečnost potvrzuje.

 

Ze snímků je patrná položka v nastavení, umožňující zvolit si vlastní obrázek, který bude zobrazen na dlaždicích. Pod touto volbou má být podle staršího uniklého snímku možnost volby třetího sloupce dlaždic, který je podle druhého obrázku na 4,3palcovém displeji Lumie 630 zapnutý. Na tomto snímku také můžeme vidět virtuální tlačítkovou lištu, která v modelu Lumia 630 nahradí senzorová tlačítka známá z dosud všech známých Lumií.   

Na posledních dvou snímcích se nachází nabídka nastavení, zde sou zajímavé položky pro VPN a pro nastavení dvojice SIM karet, jimiž bude tento model disponovat. Jeho představení proběhne příští týden na konferenci Build, do prodeje se dostane nejspíše později, neboť podle posledních zpráv Microsoft ještě neukončil veškeré práce na nové verzi operačního systému Windows Phone 8.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. norcoml (neregistrovaný)

  Včera som čítal na wpcentral.com že uz je wp 8.1 vo verzii rtm.

  • Vraj je hotovy, ale RTM to este nie je

  • norcoml (neregistrovaný)

   [odkaz]

   Je tu hneď ak fotka z pozadím na dlaždiciach.

  • Jiří (neregistrovaný)

   To neni RTM. Core team dokoncil svoji praci, ale to neznamena, ze jde o RTM, ted prijde na radu CXE team a testovani, az posleze prijde RTM. Klidek :-)

  • a to bude kludne 1-2 mesiace

   jedine ak pustia tentokrat na builde betu

 2. Karel (neregistrovaný)

  Úžasné – „možnost zvolit si vlastní obrázek na domovské obrazovce“ a dokonce bude umět i telefonovat……

 3. vyzera to strašne. Nechapem prečo to nemôže vyzerať ako na Windows 8

  • Tak jo vypadá to blbě protože ta tapeta je odporná. Když zvolit pěknou tapetu tak v tom nevidím problém. A proč to neudělají jako ve W8? Na win8 zabírají dlaždice cca 52% ale na WP8 cca 78% takže by jsi z té tapety skoro nic neviděl.

 4. Locke (neregistrovaný)

  Něco co android,ios či dnes už mrtvý symbian umí v základu už dávno tak na WP to dávají až teď.No jo WP je přece pro ovečky.

  • WP má v základu offline mapy celého světa a ty si můžeš dát na hlavní ovládací panel, který má být co nejpřehlednější a nejjednodušší nějaký ušmudlaný obrázek. Tak gratuluju, no :)

 5. Co máš konkrétně namysli?

 6. Neví někdo jaká bude cena? Někde jsem četl, že má prej překročit hranici 5000kč, no nevím jestli to bude vůbec stát za to.

 7. Knoxx (neregistrovaný)

  Zajímavé do 2. Dubna pár dní a zatím žádné uniklé obrázky lumie 930, že by nakonec jen přeznačená lumie icon ? Nebo žádné představení ? hmm..

 8. Johny (neregistrovaný)

  Jo, ještě to tak a sen o funkčním designu WP dostane poslední hřebíček do rakve :D Koncept designu WP je prostě fail a očividně to Microsoft už taky chápe. Docela by mě zajímalo, kam tyhle ústupky povedou, protože zatim se z toho stává pěkněj paskvil. No doufam že tohle nakonec bude jen fantazie, protože jediné, jak by to asi šlo aplikovat na hlavní obrazovku by bylo pozadí připnout na pevno, tak že by se na něm scrollovaly tiles. A tomu řikam teprva sra*ka :D

  • Martin II (neregistrovaný)

   Ty sa tak tomu rozumies…

  • Nerozumí, ale o to víc mrmlá. WP mají dnes jasně nejlepší ergonomii ze všech OS vůbec. Takový Android 4.4 je fakt lahůdka: [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   Ergonomii? Jako.ze.se ti u toho nekrivi pater? Nebo nenamahaj klouby? Aha aha :-D no nevim kdo tu nevi co rika :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).