Domů » Bleskovky » První ohebný iPhone by měl vypadat jako zábavné barevné véčko

První ohebný iPhone by měl vypadat jako zábavné barevné véčko

Apple zatím světu nepředstavil žádné zařízení s ohebným displejem, ovšem vývojové oddělení si nepochybně s touto technologií pohrává. Od prvního ohebného iPhonu náš ještě dělí poměrně dlouhá doba, nicméně už nyní se na svět derou první informace o tom, jak by měl „iPhone Fold“ vypadat.

Folding iPhone concepts
Koncept ohebného iPhonu (ilustrační obrázek)

První ohebný iPhone? Barevné véčko

Obvykle přesný informátor Jon Prosser se o ohebném iPhonu rozpovídal ve svém YouTube videu pro Front Tech Page. Dle všeho Apple zvažoval několik variant, které se vzdáleně podobaly ohebným smartphonům od Samsungu, a to jak Galaxy Z Fold, tak Galaxy Z Flip. Nakonec se prý Apple rozhodl pro druhou variantu, tudíž první ohebný iPhone bude pravděpodobně véčko.

iPhone Flip - BIGGEST LEAK YET... and what it means *exclusive*

Zajímavé je, že Apple s tímto produktem nebude cílit na profesionály, ale na běžného spotřebitele; telefon by měl mít veselejší barvy podobně jako aktuální řada iPhone 12. To dává smysl, neboť vybavenější iPhony s přídomkem Pro lákají především na lepší fotoaparáty, které by se však do telefonu tvaru véčka kvůli omezením tloušťky nevešly.

A kdy bychom se mohli barevného véčkového iPhonu dočkat? Pravděpodobně později, než by se nám líbilo. Letos ani v příštím roce to prý nebude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. První ohebný iPhone byl již ip6.

  2. Doufám, že ne… že vůbec ne. Dřív zařízením dávali smysl, tohle ho fakt nemá.

    • Ty jsi nějaký guru hodný následování?
      To, že to tvému omezenému egu nedává smysl neznamená, že někomu jinému ano.

  3. Jablečný blouznění.

  4. iPhone Galaxy z flip

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).