Domů » Bleskovky » První obrázky HTC One ME9: Odlehčená verze M9+ bude mít plastová záda

První obrázky HTC One ME9: Odlehčená verze M9+ bude mít plastová záda

HTC se snaží co nejvíce využít úspěchů své řady smartphonů One a proto se na trh chystá nový model nesoucí označení HTC One ME9. Jak již napovídá samotný název, novinka zapadne přesně mezi modely M9+ a E9+.

 

Osmijádrový 64bitový procesor MediaTek MT6795T běžící na frekvenci 2,2 GHz doplňují 3 GB operační paměti. Čip PowerVR G6200 obstará grafické výpočty. Vnitřní 32GB úložiště bude rozšiřitelné prostřednictvím micro SD karet. Ve výbavě je také čtečka otisků prstů. Hardwarová výbava je tedy totožná jako u modelu M9+. Stejně tak by na tom měl být i displej s úhlopříčkou 5,2 palce a rozlišením 1440 × 2560 pixelů.

 

Hardwarová výbava není jediným společným prvkem těchto dvou modelů. Přední kryt je totiž téměř shodný a na první pohled budete jen těžko hledat rozdíly. Odlišnosti jsou k vidění na zadní straně přístroje. Model ME9 je totiž ochuzen o druhý fotoaparát a spokojit se tak budete muset „pouze“ s jedním 20Mpx. Kvůli snížení výrobních nákladů se výrobce navíc rozhodl nahradit celokovovou konstrukci částečně polykarbonátem. Přední kryt je z kovu, ale zadní část telefonu je plastová.

 

Novinka bude dostupná ve třech barevných variantách – Classic Rose Gold, Gold Sepia a Meteor Gray. Cena by se měla pohybovat kolem 565 $ (cca 13 900 Kč bez DPH). Zda se HTC One ME9 dostane na český trh, zatím není známo. Model M9+, ze kterého novinka vychází, se totiž oficiálně prodává jen na čínském trhu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. knizmi (neregistrovaný)

    Cortex-A57 @ 2,2 GHz na 28nm výrobním procesu? Letos bude horké léto :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).