První Lumie s Windows Phone 8.1 zřejmě nabídnou speciální 3D gesta

Spolehlivý zdroj Evleaks nám opět poodhalil, co za novinky pro příští rok chystá společnost Nokia. Podle všeho se můžeme těšit na dva zbrusu nové smartphony nesoucí označení Goldfinger a Moneypenny. První z výše jmenovaných zřejmě zaujme pozici vlajkové lodi, přičemž druhý model bude cílit na méně náročnou část uživatelů. Mimo nové verze operačního systému Windows Phone 8.1, který má přinést řadu funkčních vylepšení dojde i na implementaci velice zajímavé technologie, která by měla zpříjemnit každodenní používání.

 

Zákulisní šeptanda hovoří o nasazení blíže nespecifikovaných hardwarových senzorů, které přinesou možnost 3D gest. To v praxi umožní ovládání chytrého telefonu aniž bychom se museli dotýkat jeho displeje. Ačkoliv zatím neznáme bližší informace, lze očekávat schopnost základní navigace v systému a nativních aplikacích jakými jsou například internetový prohlížeč či galerie s obrázky. Obdobnou funkci již nabízí u svých modelů několik výrobců v čele s jihokorejským Samsungem. Ty k detekci gest využívají kamerky na čelní straně zařízení, což v případě zhoršených světelných podmínek vede k vysoké nespolehlivosti.

Nokia zřejmě zvolí odlišený princip, na jehož odhalení si budeme muset ještě nějaký čas počkat. V kuloárech se proslýchá, že obě zmiňované novinky se svého oficiálního představení dočkají v únoru na veletrhu MWC 2014, který se již tradičně koná v Barceloně.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku