První informace o Marketplace ve Windows Phone 8

Todd Brix z Microsoftu se ve čtvrtek na oficiálním blogu pro Windows Phone vývojáře rozepsal o novinkách, které má přinést nová generace této platformy v oblasti jejího obchodu s aplikacemi. První a zřejmě nejdůležitější změnou bude podstatné rozšíření Marketplace do zatím opomíjených koutů světa. Při podzimním rozjezdu Apolla bude totiž dostupný pro zákazníky z více než 180 zemí, což je téměř trojnásobek oproti současným 63 trhům. Marketplace se také více otevře vývojářům, publikační platformu App Hub budou moci využít tvůrci z celkem 38 zemí. Na řadu se tak konečně dostanou například i naši východní sousedé ze Slovenska. (viz seznam pod článkem)

 

Brix dále zmínil nové možnosti, jakými budou moci vývojáři své výtvory zpeněžit. K těm stávajícím přibude tzv. „in-app purchasing“, tedy prodej virtuálního obsahu přímo uvnitř aplikace. Na tomto principu funguje již nějaký čas kromě konkurenčních platforem také například většina her na Facebooku.

Microsoft prý pracuje i na dalším zrychlení celého procesu schvalování a uvolňování aplikací. Nový Marketplace má být také mnohem robustnější a rozdělený podle rozlišení displeje a dalších blíže neurčených parametrů telefonů. Vývojáři budou moci nově propagovat své programy i v uzavřených sekcích spravovaných operátory nebo výrobci zařízení. Za zmínku stojí určitě také připravovaná možnost distribuovat aplikace předinstalované na paměťových microSD kartách.

Nakonec nezbývá než doufat, že se Microsoftu podaří vše dotáhnout k oboustranné spokojenosti vývojářů i uživatelů a popřát mu i nadále rychlý růst Marketplace a brzké dosažení dalších 100 000 aplikací.

 

Zdroj: Microsoft

Miroslav Havlíček

5 komentářů

 1. shagy2301 (neregistrovaný)

  konečne už príde na rad aj Slovensko. Dúfam, že hneď budú mať možnosť vývojári publikovať aj Metro aplikácie pre Windows 8.

 2. Dano (neregistrovaný)

  To je fajn sprava,zaruci to mnoho lokalnych aplikacii.Keby som byval v CZ tak WP uz davno mam,ale na SK sa tato platforma tak nevyplati.Len dufam ze WP dostane uz konecne aj slovensku klavesnicu…

  • 19roman97 (neregistrovaný)

   A aj slovečinu do základu ako celok…

  • Dano (neregistrovaný)

   No,to moc neocakavam vzhladom nato ze aj Market je len v anglictine…Ale tu klavesnicu uz davno mohli spravit,na WM stacilo upravit jeden subor a vybavene.Predpokladam ze na WP je to to iste len sa ten subor neda tak lahko pozmenit a prepisat.

 3. janac_marek (neregistrovaný)

  Ináč in-app purchasing je pri Live hrách aj dnes.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel