První informace o Marketplace ve Windows Phone 8

Todd Brix z Microsoftu se ve čtvrtek na oficiálním blogu pro Windows Phone vývojáře rozepsal o novinkách, které má přinést nová generace této platformy v oblasti jejího obchodu s aplikacemi. První a zřejmě nejdůležitější změnou bude podstatné rozšíření Marketplace do zatím opomíjených koutů světa. Při podzimním rozjezdu Apolla bude totiž dostupný pro zákazníky z více než 180 zemí, což je téměř trojnásobek oproti současným 63 trhům. Marketplace se také více otevře vývojářům, publikační platformu App Hub budou moci využít tvůrci z celkem 38 zemí. Na řadu se tak konečně dostanou například i naši východní sousedé ze Slovenska. (viz seznam pod článkem)

blank 

Brix dále zmínil nové možnosti, jakými budou moci vývojáři své výtvory zpeněžit. K těm stávajícím přibude tzv. „in-app purchasing“, tedy prodej virtuálního obsahu přímo uvnitř aplikace. Na tomto principu funguje již nějaký čas kromě konkurenčních platforem také například většina her na Facebooku.

Microsoft prý pracuje i na dalším zrychlení celého procesu schvalování a uvolňování aplikací. Nový Marketplace má být také mnohem robustnější a rozdělený podle rozlišení displeje a dalších blíže neurčených parametrů telefonů. Vývojáři budou moci nově propagovat své programy i v uzavřených sekcích spravovaných operátory nebo výrobci zařízení. Za zmínku stojí určitě také připravovaná možnost distribuovat aplikace předinstalované na paměťových microSD kartách.

Nakonec nezbývá než doufat, že se Microsoftu podaří vše dotáhnout k oboustranné spokojenosti vývojářů i uživatelů a popřát mu i nadále rychlý růst Marketplace a brzké dosažení dalších 100 000 aplikací.

blank 

Zdroj: Microsoft

Autor článku blank
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku