Domů » Bleskovky » První generace Moto X, E a G s LTE přeskočí Android 5.0, dostane přímo 5.1

První generace Moto X, E a G s LTE přeskočí Android 5.0, dostane přímo 5.1

Motorola na začátku letošního roku odhalila seznam modelů, které se dočkají aktualizace systému Android na jeho pátou verzi. Některé modely se již Lollipopu dočkaly, u některých byl pouze ve vybraných regionech proveden tzv. soak test, což je případ i první generace modelů Moto X, Moto E a Moto G.

Softwarový manažer Motoroly David Schuster nyní na svém Google+ účtu potvrdil, že se výše uvedené modely nakonec Androidu 5.0.2 nedočkají a budou povýšeny rovnou na verzi 5.1. Vzhledem k tomu, že Android 5.1 je především opravný balíček předchozí verze, jedná se o rozumné rozhodnutí. Bohužel však zatím nepadlo žádné slovo o předpokládaném datu vypuštění aktualizace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. acidL (neregistrovaný)

  Na mojej Motorole moto g (2013) bol už update 5.0.2 pred dvomi týždňami.

  Všetko prebehlo v poriadku, vydrž na jedno nabitie sa zvýšila cca o 20%.

  Ale mne osobne sa zdá že telefón úž nieje taký svižný ako bol.

  • Hlavně bych rád návrat motorol zpět do čr značky jako takové dočkáme se někdy? mám lenovo a536 tedy od téhož rodiče ale motorola pro mě zůstává tak trochu srdcovka, asi si prozatím pořídím nějakou kvalitní samolepku s logem M a přelepím to lenovácké :P

  • tak pokud není již svižný tak jako dříve, znamená to patrně jediné=mírně podtaktovali cpu vzhledem na lepší výdrž no.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).