Domů » Bleskovky » První drop testy iPhone 12 odhalují nezničitelnost keramického štítu

První drop testy iPhone 12 odhalují nezničitelnost keramického štítu

V pátek se začaly prodávat nedávno představené iPhony 12 a 12 Pro, na internetu se tak začaly objevovat první dojmy, recenze, rozborky a také všemožné testy odolnosti. Ty se v letošním roce zaměřují zejména na ochranu displeje, kterou u letošních iPhonů tvoří nová sloučenina skla a nanokeramických krystalů. Ty mají podle Apple zajistit až čtyřnásobnou odolnost vůči pádu, je to však pravda?

iphone drop

Nezničitelný keramický štít

YouTube kanál PhoneBuff podrobil nové iPhony drop testům na betonovou a kovovou podložku. V prvním kole padaly telefony z výšky na záda; ta u iPhone 12 kapitulovala, zatímco u iPhone 12 Pro si udržela svoji celistvost.

iPhone 12 vs. iPhone 12 Pro Drop Test!

Pád na bok se podepsal do kovových stran obou telefonů přibližně stejně, ovšem hlavní hvězdou tohoto testu se stal keramický štít chránící displej. Mnohonásobně opakované pády na beton a kov se na něm vůbec nepodepsaly, což je fascinující.

iPhone 12 vs 12 Pro DROP Test! 4x Stronger Ceramic Shield!

Podobnou zkušenost přinesl i youtuber EverythingApplePro, který musel pustit iPhone 12 a 12 Pro spustit z opravdu velké výšky, aby keramický štít povolil. Nakonec se tak stalo pouze u iPhone 12 Pro, u levnějšího iPhone 12 vydržel do poslední chvíle, byť hliníkové šasi si při těchto extrémních pádech vcelku prohnulo.

Vyšší odolnost vůči poškrábání?

Na youtube kanále MobileReviewsEh se objevil jiný typ testu odolnosti displeje, a tedy za pomoci siloměru s poměrně ostrým hrotem. I tento test prokázal vyšší odolnost nového skla, které prasklo při síle 443 Newtonů, zatímco u loňského skla prasklo při 352 Newtonech.

I Broke An iPhone 12 To See How Tough the Ceramic Shield Is!

Po prasknutí skla se stejný youtuber pokusil ochranné sklo poškrábat hroty s různou tvrdostí, přičemž odhalil jednu zajímavou věc – Ceramic Shield by měl ustát škrábance od hrotů s tvrdostí 6, což dosud žádné jiné ochranné sklo nevydrželo. Tyto pokusy byly bohužel prováděny na rozbitém skle, na němž bylo obtížné najít volné místo, čímž kvalita testu utrpěla. Už teď se těšíme, jak si iPhone 12 povede v rukách youtubera Zacka Nelsona z kanálu JerryRigEverything. Zatím to vypadá, že by Ceramic Shield mohl být velkým skokem kupředu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.