Provozní ředitel Huawei: 4 GB RAM v mobilu musí stačit každému

Huawei logo

Přestože někteří (zejména čínští) výrobci osazují své smartphony 6 GB operační paměti, tradiční výrobci jako LG, Samsung, Sony či Huawei v zůstávají již druhým rokem u 4 GB. Technologicky by nebyl problém toto číslo navýšit, ale v současnosti by se jednalo pouze o zbytečné honění se za stále vyššími čísly.

Tak to alespoň tvrdí provozní šéf Huawei Lao Shi, který na síti Weibo vysvětluje, proč má Huawei P10 „pouze“ 4 GB RAM. Podle něj je toto množství plně dostačující pro plynulý chod smartphonu, a zbytek už je jen na dobré optimalizaci. Vnitřní testy Huawei prý dokázaly, že vlastní telefony se 4 GB RAM a Kirinem 960 běží plynuleji než konkurence s 6 GB. Jako další příklad uvedl systém iOS, který umí efektivně nakládat s prostředky a proto dokáže běžet i na iPhonech s menší operační pamětí.

p10-1

Huawei závodů s čísly nezúčastňuje už delší dobu – v roce 2015 například CEO Richard Yu uvedl, že displeje s Quad HD rozlišením jsou u zařízení s malými úhlopříčkami k ničemu. To ostatně potvrzuje i letošní vlajkový model P10, který má stále dostačující Full HD rozlišení.

I když bychom mohli dát Huawei v lecčems za pravdu, nelze nevzpomenout na legendární historické výroky „640 kb musí stačit každému“ nebo „ideální velikost displeje smartphonu je 3,5 palce“.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku