Provoz v síti O2 na Silvestra: Hovory vítězí nad klasickými SMS zprávami

Přelom roku, a zejména první hodina nového roku, je tradičně chvílí, kdy telekomunikační sítě našich operátorů zažívají největší nápor. Nebylo tomu jinak ani o půlnoci z 31. prosince 2013 na 1. ledna 2014 a my se podíváme, jak tomu bylo u operátora O2. „V první hodině nového roku spojila mobilní síť O2 celkem 2,8 milionu hovorů. V průběhu celého Silvestra a prvních pěti hodin roku 2014 naše síť spojila celkem 22,4 milionu hovorů, což je o 1,5 milionu více než loni,“ uvedl Hany Farghali, tiskový mluvčí společnosti Telefónica Czech Republic. „Je evidentní, že s neomezenými tarify FREE lidé přestali řešit, jak svůj telefon používají. Kromě hovorů totiž rostl i počet zaslaných SMS.,“dodal Farghali.

Během Silvestra a v prvních hodinách nového roku 2014 poslali zákazníci O2 celkem 15,9 milionu SMS, což je o 600 tisíc více než loni. „Počet hovorů, které lidé uskutečnili během Silvestra je výrazně vyšší než v průběhu Štědrého dne, nicméně SMS zákazníci poslali zhruba jen polovinu. Veškerá spojení jsou ale mnohem více natěsnána do relativně krátkého časového úseku kolem půlnoci“ říká Hany Farghali.

Podobně jako u hovorů také v případě SMS se jich nejvíce přeneslo kolem půlnoci, přesněji v poslední hodině roku 2013, kdy síť O2 přenesla jeden milion SMS. Během nejvytíženější minuty (00.01) bylo přeneseno 42 433 textových zpráv.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku