Domů » Bleskovky » Protáhlá Xperia XA3 zapózovala před objektivem fotoaparátu

Protáhlá Xperia XA3 zapózovala před objektivem fotoaparátu

Za dva týdny představí společnost Sony své nové smartphony pro první pololetí letošního roku. Kromě vlajkové Xperie XZ4 bychom se měli dočkat i několika telefonů střední třídy, např. Xperie XA3 a její větší sestry XA3 Ultra. Tyto telefony by měly dostat protáhlé displeje s poměrem stran 21:9, které Sony bude nazývat slovním spojením CinemaWide. Xperii XA3 jsme měli možnost nedávno vidět na tiskových snímcích, nyní se můžeme podívat na její první fotografie, byť v nepříliš oslnivé kvalitě.

Širokoúhlý displej a nezvyklé rozmístění pravé strany

Ze snímků je patrné, že telefon bude v ruce působit mohutně, menší Xperia XA3 má dostat 5,9″ displej, větší XA3 Ultra dokonce 6,5″ panel. Telefony mají dostat velmi tenkou bradu, jejíž šířka bude korespondovat s šířkou postranních rámečků. Široké má být pouze čelo, v němž budou uschovány senzory a selfie kamerka, takže nebude nutné do displeje jakkoliv „řezat“.

 

Fotoaparát na zádech bude duální, čočky budou uspořádány horizontálně, nad nimi najdeme LED blesk. Horní strana se stane domovem pro sluchátkový jack, na spodní straně bude bydlet USB-C konektor a hlasitý reproduktor.

Hardwarové parametry Sony Xperia 10
Systém: Android 9.0
Rozměry: 155,7 x 68 x 8,4 mm, Hmotnost: 162 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 630, octa-core 2,2 GHz Cortex-A53
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6", Full HD+, 1080 x 2520 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 2870 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Poněkud nezvykle budou rozmístěny prvky na pravé straně – zhruba uprostřed najdeme čtečku otisků prstů, která však zřejmě kvůli patentovým potížím v USA nebude sloužit jako zamykací tlačítko, to se bude nacházet v klasické podobě nad čtečkou. Pod ní pak bude umístěno kolébkové tlačítko pro změnu hlasitosti, které bude zřejmě sloužit i jako hardwarová spoušť fotoaparátu.

Nové Xperie budou představeny 25. února v rámci veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).