Domů » Bleskovky » Project xCloud pro streamování her má datum spuštění. Dočkáme se i u nás?

Project xCloud pro streamování her má datum spuštění. Dočkáme se i u nás?

Služby pro streamování her tady jsou s námi už nějaký den pátek, nicméně masivnější rozšíření se chystá až v následujících letech. Zatímco Google a jeho Stadia provedla úvodní výkop, na růžích rozhodně ustláno nemá. Microsoft totiž již delší dobu vyvíjí svou variantu streamování her s kódovým označením Project xCloud. Ten konečně dostal reálné obrysy a také datum spuštění.

Project xCloud Xbox
Ke streamování vám stačí jen telefon, ovladač a internetové připojení

V první fázi bude dostupných něco přes 100 her, které jsou již nyní součástí služby Game Pass. Mezi nimi nechybí například Gears 5, Minecraft Dungeons, Forza Horizon 4 či Hellblade: Senua’s Sacrifice. Hry lze streamovat na zařízení s Androidem, ať už se jedná o telefon či tablet, a pro hraní můžete připojit nejen ovladač od Xboxu, ale také Dualshock 4 či příslušenství od Razeru, Naconu, 8BitDo a PowerA.

Project xCloud Microsoft 02
V knihovně nechybí ani největší pecky od herních studií Microsoftu

Současné předplatitele nejvyšší varianty služby Game Pass s názvem Ultimate nebude stát Project xCloud ani korunu navíc, ostatní si mohou tuto službu předplatit na první měsíc za symbolických 25,90 Kč, přičemž následně vás služba vyjde na 339 Kč měsíčně, kde máte zahrnutý jak Project xCloud, tak předplatné pro hraní online Xbox Live Gold (a každý měsíc několik her zdarma) a bohatou knihovnu her pro Xbox a PC.

Nepřehlédněte – Skvělá zpráva pro majitele Xboxu One. Prostředí dostane češtinu a slovenštinu

Datum spuštění je za dveřmi a máme důvod k radosti

Služba bude oficiálně v rámci první vlny spuštěna už 15. září. Na rozdíl od konkurentů se ale našinci mohou radovat – mezi 22 zeměmi se nachází také Česká republika a Slovensko. Naše země se tak zařadí po bok Velké Británie či Spojených států, což v případě spouštění velkých služeb nebývá běžné. Jen doufáme, že Microsoft má infrastrukturu podchycenou o něco lépe než Google.

 

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments