Domů » Bleskovky » Project Phire je nové sklíčko od Corningu, které odolá pádu i škrábancům

Project Phire je nové sklíčko od Corningu, které odolá pádu i škrábancům

Společnost Corning, která stojí za výrobou ochranných sklíček Gorilla Glass, oznámila, že pracuje na novém produktu s pracovním názvem Project Phire. Ten se bude vyznačovat takřka stejnou odolností proti škrábancům jako safírové displeje, nebude ovšem tak křehký a dokáže vzdorovat stejné intenzitě nárazu jako Gorilla Glass 4. 

 

Corning plánuje vybavit první telefony novým sklíčkem již v letošním roce, avšak soudě podle toho, jak je dosud rozšířena čtvrtá generace Gorilla Glass, se s ním častěji začneme setkávat až o něco později. 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).