Sledujte nás na YouTube

Project Ara jde do světa: Google rozesílá vývojářům základní desky

Vývoj modulárního smartphonu Ara vstupuje do další fáze. První série endoskeletonů (základních desek) je vyrobena a Google je připraven zaslat ji vývojářům, aby mohli pracovat na vyměnitelných modulech a zajistili stoprocentní kompatibilitu se zbytkem systému Ara. Google tak plní sliby, který učinil před několika týdny na vývojářské konferenci.

  

První série endoskeletonů má poměrně omezené množství, proto Google připravil formulář, do nějž má každý zájemce o základní desku napsat, jaké s ní má plány. Vývojáři by neměli otálet, druhá vlna distribuce se rozběhne až na podzim. Komerční prodej modulárního telefonu Ara má začít již příští rok, základní konfigurace s displejem a Wi-Fi má stát asi 50 USD (1 000 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. bkf1 (neregistrovaný)

    základní konfigurace s displejem a Wi-Fi má stát asi 50 USD (1 000 Kč bez DPH)

    U nas tak 3ka minimalne, aneb proc by se cesky smejd nenapakoval, kdyz mu to nikdo nezakaze… :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *