Domů » Bleskovky » Project Ara jde do světa: Google rozesílá vývojářům základní desky

Project Ara jde do světa: Google rozesílá vývojářům základní desky

Vývoj modulárního smartphonu Ara vstupuje do další fáze. První série endoskeletonů (základních desek) je vyrobena a Google je připraven zaslat ji vývojářům, aby mohli pracovat na vyměnitelných modulech a zajistili stoprocentní kompatibilitu se zbytkem systému Ara. Google tak plní sliby, který učinil před několika týdny na vývojářské konferenci.

  

První série endoskeletonů má poměrně omezené množství, proto Google připravil formulář, do nějž má každý zájemce o základní desku napsat, jaké s ní má plány. Vývojáři by neměli otálet, druhá vlna distribuce se rozběhne až na podzim. Komerční prodej modulárního telefonu Ara má začít již příští rok, základní konfigurace s displejem a Wi-Fi má stát asi 50 USD (1 000 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. základní konfigurace s displejem a Wi-Fi má stát asi 50 USD (1 000 Kč bez DPH)

    U nas tak 3ka minimalne, aneb proc by se cesky smejd nenapakoval, kdyz mu to nikdo nezakaze… :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).