Domů » Bleskovky » Prohlížeč Safari stále více dominuje mobilnímu webu

Prohlížeč Safari stále více dominuje mobilnímu webu

Apple je možná v posledních měsících pod větším tlakem konkurence než dříve, ale to neznamená, že iPhone a iPad nejsou nejvíce dominantní zařízení na mobilní prohlížení webu. Poslední čísla od NetMarketShare ukazují, že prohlížeč Safari od Apple zvýšil svůj podíl mezi chytrými telefony a tablety.

V současnosti má 62 procent mobilního provozu, následuje prohlížeč Google na Androidu s 22 procenty a Opera Mni s osmi procenty. Podíl Safari zaznamenal značný růst v posledních měsících z 55 procent. Proto nevypadá, že dominance Apple ve využívání mobilního webu bude v nejbližší době v ohrožení.

David Podzimek

12 komentářů

 1. Tlakem konkurence? Prakticky jediným globálním konkurentem v oblasti hi-end, kde Apple především operuje je Samsung. Ostatní je paběrkují. Dost lidi i tady se dostává do jakési iluze, jak Android válcuje vše na cestě. Ano, v tabulce aktivací přístrojů ano. Ale cashflow skrze platformu se dělá někde jinde, že… A to je jaksi cíl toho podnikání:-)

 2. Dano (neregistrovaný)

  Dobré bludy… Android má prevahu na trhu a to mi chcete povedať, ze Androiďáci si inštalujú do fonu Safari??? Lebo iba tak by to bolo možné.

  [odkaz]

  [odkaz]

  • Hologos (neregistrovaný)

   Můj tip je:

   1) Prohlížeč v Androidu 2.3 a 4.0 se nehlásí jako Chrome (která je přidaný, jestli se nepletu, až v 4.1).

   2) Mobilů s Androidem je určitě víc, ale hodně lidí nepoužívá internet kvůli prohlížeči, ale jen kvůli Facebooku. Jako moje matka, obě sestry a dokonce i švagr. Ten na FB tak závislý sice není, ale zase nehledá přes mobil vůbec a internet má jen na skype.

  • Ty ten trh asi moc nechápeš co?:-) Zjednodušeně, pokud dáš Android do ledničky, ano, stoupne mu podíl na trhu (Androidu), ale jaksi se na ní nebrouzdá, nekupují písničky, aplikace… Místo ledničky si dosaď různé lowendy, necertifikovaný Android buildy (především čínská produkce….) a zjistíš, že ten Android až tak nedominuje v…viz. ode mě výše.

  • Je to zvláštní no, přitom brouzdání na velkých displejích je radost oproti utrpení na iPhonu, ale na iPadu Safari používám taky, tam ani chrome nemá cenu, je to prakticky stejný.

  • xxx (neregistrovaný)

   Ono to tam bude vždycky stejný, protože o vykreslování se stará jádro Safari. Jiné tam Apple nedovolí. Lišit se může jen uživatelské rozhraní.

 3. No vela ludi ma v mobilnom priehladaci nastaveny user agent ako safari (iPhone/iPad) kvoli mobilnym verziam webov, takze to nieje prekvapive

 4. Ja na vsetkych svojich androidoch pouzivam user agenta ako desktop PC. Takze za moje 3 zariadenia sa ani jedno nezarata ako android.

  • W8 (neregistrovaný)

   98% percent užívatelov s Androidom ani nevedia o čom vy dvaja s Minom píšete

   takže zatial ste len dvaja :D

  • Tak to si asi pleteš uživatele androida s ovcemi ios či wp7 kde si můžeš nastavit tak maximálně barvičky kostiček(něco nám vyprávějte o omalovánkách). Nekoupil jsem si smartphone s displeyem 5.3 a hd rozlišením, abych se díval na ořezané verze webů. V tomhle průzkumu je android zachycen jen částečně, neboť x uživatelů má useragenta nastaveného na comp, a tak se v „mobilním“ webu vůbec nezobrazí. To si jen ovečky foukaj bebíčko.

  • Panove, jak pise W8, tohle skutecne drtiva vetsina neresi. Ano, po zapocitani by se to procento nejak pohnulo, ale vyzneni statistiky by bylo stale stejne. Zase se nam thu nekteri vytrhavaji z reality…

  • V tom případě by mě zajímalo, kde W8 vzal tu informaci o 98% uživatelů androida. Ale chápu, že ti to lahodí, tak jí rád přijmeš za bernou minci. V každém případě i ta 2% uživatelů androidu, kteří si umějí změnit useragenta představují asi desetitisíci nádobek všech uživatelů WP.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).