Domů » Bleskovky » Prodeje telefonů značky Nokia klesly o 30 %, společnost má nového ředitele

Prodeje telefonů značky Nokia klesly o 30 %, společnost má nového ředitele

Jak jsme včera předeslali, podíl Windows Phone telefonů na důležitých trzích klesá, což se odrazilo i ve finančních výsledcích jejich největšího výrobce, finské Nokie. Její mobilní divize již od minulého pátku patří Microsoftu, nicméně za první čtvrtletí ještě stihla vykázat ztrátu 326 milionů EUR, ostatním divizím Nokie se ale dařilo a společnost celkově vykázala zisk 240 milionů EUR.

Ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce prodala Nokia o 30 % telefonů méně, nejvíce prý klesl prodej low-endových zařízení, ale poklesu neunikly ani prodeje Lumií, těch se prodalo v prvním čtvrtletí méně než 8,2 milionu.


Rajeev Suri, nový CEO Nokie

Nokia se tak zbavila odvětví, které ji stálo nejvíce prostředků a může se nyní zaměřit na své výdělečné činnosti, jakými je síťová infrasktruktura Nokia Siemens Network (v prvním čtvrtletí vydělala 216 milionů EUR), mapové a navigační služby HERE (vydělaly 10 milionů EUR) a licencování technologií (vydělalo 86 milionů EUR).

Nokia zároveň představila nového ředitele, kterým se od 1. května stane Ind Rajeev Suri. Ten si polepší ze své dosavadní pozice vedoucího divize Nokia Siemens Network, v Nokii strávil 20 let. V následujících letech má Nokia investovat do nových a inovativních produktů a služeb pro operátory, divize HERE se zaměří na navigační služby pro inteligentní automobily a společnost bude nadále licencovat své patentové portfolio. Microsoft bude moci užívat název Nokia po nějakou dobu na svých mobilních telefonech, doufejme, že se mu podaří dosud prodělečnou mobilní divizi pokropit živou vodou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
vlada (neregistrovaný)
Anonym
vlada (neregistrovaný)
Offline

Bodejt by jim neklesali prodeje telefonu, kdyz od ohlaseni dohody s MS prestali vyvijet nove modely a setrili, kde se dalo.

TheJelen (neregistrovaný)
Anonym
TheJelen (neregistrovaný)
Offline

A co Nokia X nebo Lumie 930? To není nic?

imperator
Anonym
imperator
Offline

v tej zaplave telefonov (hlavne androidov) nie

imperator
Anonym
imperator
Offline

jeden kvazi flagship ktoremu chyba viac veci a jeden total lowend a este aj v androidovych vodach… trh chce nastupcu 520, 720, 820 a vpodstate aj 920tky… pripadne nieco este medzi 820-920-930

Tomáš Slavíček
Uživatel
Tomáš Slavíček
Offline

Na kterých trzích se už dá koupit Lumia 930? ;)

imperator
Anonym
imperator
Offline

na ciernych :D

milennium
Uživatel
milennium
Offline

Vždycky jsem to říkal a říkám to i teď. Prodej low-endů ještě nikdy nikoho nezachránil…

imperator
Anonym
imperator
Offline

tak jasne kedze predat 10 lowendov v cene jedneho flagshipu marza je stale mensia ako jeden flagship… treba predat 20 lowendov…