Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 RTM je dokončen, prodej prvních zařízení má začít 23. dubna

Windows Phone 8.1 RTM je dokončen, prodej prvních zařízení má začít 23. dubna

Ačkoliv se zdálo, že Microsoft nestihne ukázat na konferenci Build hotový systém Windows Phone 8.1, jelikož po ukončení práce na jádru systému bylo zapotřebí systém testovat a odstraňovat poslední chyby, vypadá to, že Microsoft nakonec práci na systému zdárně ukončil a dosáhl fáze RTM (Release to manufacture). Finální verze systému již byla zaslána výrobcům zařízení, aby jej stihli připravit na nasazení ve svých nových modelech. 

 

Očekává se, že Nokia v den konání konference Build představí minimálně dva nové telefony – Lumii 930 a 630. Jelikož se zdálo, že vývoj systému nabral zpoždění, visela ve vzduchu otázka, kdy přijdou nové modely na trh. Podle posledních informací serveru WPCentral se má prodej nových telefonů s Windows Phone 8.1 rozběhnout 23. dubna, ovšem patrně prozatím pouze na americkém trhu. Ačkoliv není jasné, o které modely půjde, WPCentral tipuje výše zmíněné Lumie a také nový Samsung ATIV SE, na nějž bude mít exkluzivitu americký operátor Verizon.

 

Kolem tohoto termínu zřejmě dojde i k poskytnutí finální verze systému vývojářům, zapojených do programu Developer Preview. Dříve se očekáválo, že se tak stane v rámci konference Build, toto datum však bylo změněno na „konec dubna“. Vydání aktualizace pro koncové zákazníky přijde mnohem později, neboť ji musí schválit jednotliví operátoři a někteří výrobci zařízení s ní vydají i update firmwaru svých zařízení. Tyto procedury mohou trvat i několik měsíců. 

 

Pozitivní zprávou ale je, že vývojáři a zájemci o nová zařízení by se měli dočkat nového systému již do konce příštího měsíce. Více informací se dozvíme již příští středu, kdy dojde k oficiálnímu představení Windows Phone 8.1 v rámci vývojářské konference Microsoft Build 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. takze RTM predas len musel byt dokonceny vcera..

  zeby sa predsa len dockame Preview na builde?

 2. No takze WP 8.1 pre koncovych bude tak v septembri

 3. George (neregistrovaný)

  No tohto som sa najviac obával, že budeme čakať ako bolo písané, niekoľko mesiacov…

 4. Jé, to by bylo fajn, kdyby to uvolnili jako minule pro registrované v developer preview :)

  • Ten clanok je plny nezmyslov.. A ide proti B…

   Tam sa nikde nepise, ze nebude… len, ze sa pravdepodobne nestihne na Builde 2-4.4… pravdepodobne bude von az 9.4…

   Z clanku vyplyva, ze WP8.1 je uz v RTM, nic viac, nic menej…

  • Jakub Karásek

   Článek jsem trochu upravil, z původního zdroje nebylo patrné, že WP8.1 dosáhly RTM, ostatní zdroje ale tuto informaci již potvrzují.

 5. Nezlobte SE na mě, ale už se toho napsalo a nakecalo tolik, že nejlepší bude opravdu počkat do toho 2.4. a dozvíme se pravdu místo spekulací. Nechápu, proč by se evropský model 930 měl začít prodávat zatím jen v USA a nevěřím, že budou jen dva modely a žádná náhrada za 820,720 atd. Každej napíše něco jinýho a dohromady se dozvíme prd.

  • Všechno to je cucání z prstu. Je potřeba denně čtenáře zaplavovat novými blbostmi. Ať už jde o koncept iPhonu 21, Gamsungu Galaxy S9 nebo toho, zda první zařízení s WP 8.1 bude 23. 4. nebo 1. 5. …

  • MCEZA: já jsem za ty spekulace rád. Alespoň je co číst a nad čím přemýšlet / diskutovat. Téma mne baví, takže s tím nemám problém. Prostě taková jednohubka – je to jeden z důvodů, proč kromě fóra na stránky chodit i několikrát denně. Je mi to sympatičtější, než třeba na lupa.cz, kde vyplivnou každý den ráno 3 články a celá zbytek dne je mrtvo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).