Domů » Bleskovky » Proč nebude mít Galaxy Note8 čtečku otisků v displeji? Údajně kvůli jasu displeje

Proč nebude mít Galaxy Note8 čtečku otisků v displeji? Údajně kvůli jasu displeje

Výrobci smartphonů hledají cestu, jak umístit čtečku otisků prstů přímo do dotykové plochy displeje, a ušetřili tak prostor pod ním. Vývoj v této oblasti podnikal i Samsung, nakonec však u současných vlajkových smartphonů Galaxy S8 a S8+ musel vsadit na nepopulární umístění na zádech, a nejinak tomu bude i u chystaného tabletofonu Galaxy Note8. Jaké překážky stály Samsungu v cestě?

Jeden z nejpovedenějších renderů Galaxy Note 8. V redakci tipujeme, že tato podoba nemá daleko k finálnímu designu.

Podle informací jednoho zdroje z výroby se Samsung potýkal s nehomogenitou jasu displeje v místě umístění čtečky, oblast s integrovaným skenerem byla údajně výrazně jasnější než zbytek displeje. Tento problém by patrně vyřešila technologie, kterou si nechal patentovat Apple, a tedy speciální vrstva pro kontinuální snímání otisků prstů přes celý zobrazovač.

Konec strefování, iPhone 8 má skenovat otisky po celé ploše displeje

Otázkou je, zda Apple dokázal svoji technologii uvést do použitelného stavu, aby ji představil již u letošních iPhonů. Jsme zvědaví, komu se podaří integrovat čtečku otisků prstů do displeje jako prvnímu; spekuluje se, že v Číně s touto technologií vystrkuje růžky společnost Vivo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Takže Samsung bude platiť za patent Applu keď použije jeho technológiu…a možno bude preto ďalší model drahší :/

    • Drahsi bude tak ci tak. Jedno vsak viem- smartfon, co bude mat snimac odtlackov prstov len na jednom konkretnom mieste nechcem.

  2. Takze v tom pripade Samsung nebude mit nikdy ctecku v displeji, jelikoz rok od roku maji displeje vyssi jas. Je to blbost. Samsung jen nezvlada technologii a musi se vymlouvat, stejne jako u S8.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).