Cena:

Proč nebude mít Galaxy Note8 čtečku otisků v displeji? Údajně kvůli jasu displeje

Výrobci smartphonů hledají cestu, jak umístit čtečku otisků prstů přímo do dotykové plochy displeje, a ušetřili tak prostor pod ním. Vývoj v této oblasti podnikal i Samsung, nakonec však u současných vlajkových smartphonů Galaxy S8 a S8+ musel vsadit na nepopulární umístění na zádech, a nejinak tomu bude i u chystaného tabletofonu Galaxy Note8. Jaké překážky stály Samsungu v cestě?

Jeden z nejpovedenějších renderů Galaxy Note 8. V redakci tipujeme, že tato podoba nemá daleko k finálnímu designu.

Podle informací jednoho zdroje z výroby se Samsung potýkal s nehomogenitou jasu displeje v místě umístění čtečky, oblast s integrovaným skenerem byla údajně výrazně jasnější než zbytek displeje. Tento problém by patrně vyřešila technologie, kterou si nechal patentovat Apple, a tedy speciální vrstva pro kontinuální snímání otisků prstů přes celý zobrazovač.iPhone 8 s iOS 11Nepřehlédněte

Konec strefování, iPhone 8 má skenovat otisky po celé ploše displeje

Otázkou je, zda Apple dokázal svoji technologii uvést do použitelného stavu, aby ji představil již u letošních iPhonů. Jsme zvědaví, komu se podaří integrovat čtečku otisků prstů do displeje jako prvnímu; spekuluje se, že v Číně s touto technologií vystrkuje růžky společnost Vivo.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.