Domů » Bleskovky » Konec strefování, iPhone 8 má skenovat otisky po celé ploše displeje

Konec strefování, iPhone 8 má skenovat otisky po celé ploše displeje

Výrobci smartphonů se již nějakou dobu nahradit senzor čtečky otisků prstů jiným řešením, které by na přední či zadní straně telefonu zbytečně nepřekáželo. Většina pokusů směřuje k integraci čtečky otisků prstů přímo do části dotykové plochy displeje, avšak tato technologie zatím není zcela připravena – proto má Galaxy S8 čtečku otisků prstů neprakticky na zádech a zdá se, že ji tam bude mít i Galaxy Note8.

Závodu o odstranění viditelného senzoru čtečky otisků prstů se účastní i Apple, jeho případný úspěch by se mohl projevit už v letošním iPhonu 8. Kalifornský gigant vlastní na snímání otisků několik patentů, přičemž jeden z těch zajímavějších popisuje technologii snímání celou plochou displeje, o což by se staralo několik speciálních vrstev pod ochranným sklem.

Pokud by se tuto technologii podařilo dosáhnout do konce, uživatel už by se nemusel strefovat do žádného senzoru či jiného určeného místa, bohatě by postačilo dotknout se jakéhokoliv místa na displeji, přičemž systém by se staral o verifikaci uživatele kontinuálně. Dotek neznámého prstu by pak automaticky systém zamknul.

První fotografie komponent iPhone 8 potvrzuje čtečku na přední straně

Tato technologie by byla velmi diskrétní, a umožňovala by vytvářet zařízení s tenkými rámečky a přitom pohodlnou možností autentizace z čelní strany. Zda se těchto benefitů dočkáme už u iPhone 8, se ale zřejmě dozvíme až na konci letošního léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Takže planý poplach a 100% potvrzeno že bude už u iP8 není, a když apple podal patent na čtečku v tlačítku tak si myslím že první bude v tlačítku a za rok v displeji. A SM změnte Nadpis trochu si potiřečíte napřed má mít iP8 ale na konci píšete opak že nevíte a že je lepší počkat do Září.

    • [odkaz] zde o patentu od applu pro čtečku v tlačítku a nemyslím si že by apple tohle potřeboval patentovat když by iP8 měla mít čtečku v displeji.

      • Ten patent apple podaval v roce 2015. Jak mohli v te dobe vedet, zda to do 2017 stihnou nebo nestihnou dotshnout az do ctecky integrovane do displaye?

  2. Hromada pravopisných chyb, dokonce úplně chybějící slovo. Závěr článku popírá svůj nadpis… Zdá se, že to tu jde do kopru…

  3. Spíš bych to viděl na klasické applí prohlášení typu „Čtečka otisků prstů je zastaralá a ne zcela bezpečná metoda pro autentizaci a proto byla bez náhrady odstraněna“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).