Domů » Bleskovky » Pro vývojáře: Tizen SDK je nyní dostupné pro Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo

Pro vývojáře: Tizen SDK je nyní dostupné pro Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo

Samsung dnes představil vývojářský balíček Tizen Software Development Kit (SDK) určený pro tzv. nositelnou elektroniku, od čehož si slibuje navýšení počtu aplikací pro chytré hodinky Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo, které byly představeny minulý měsíc. Informace pro vývojáře jsou k dispozici na vývojářském portálu Samsung Developers. Tizen SDK je ke stažení na webových stránkách Tizen Developer

  

Jihokorejský gigant se v poslední době zaměřuje především na technologie určené pro nošení, stejně jako na rozšiřování dalších možností pro vývojáře aplikací, poskytovatele obsahu a zákazníky. Díky více než stovce nových partnerství poskytují Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo uživatelům lepší funkcionalitu při cvičení, na nákupech, v komunikaci na sociálních sítích, při výběru hudby nebo aktuálních zpráv. 

V současné době jsou pro zařízení Samsung Gear 2 dostupné tyto aplikace: 

 • Atooma: Atooma je kontextová aplikace, která zcela automatizuje činnosti a úkoly mezi smartphonem a zařízením Gear 2. Podle jednoduché logiky „KDYŽ se něco stane, UDĚLEJ toto“ provede Atooma na přání uživatele požadované úkoly. 
 • Banjo: Aplikace Banjo umožňuje přístup pro Samsung Gear 2 k největší světové sbírce příspěvků ze sociálních sítí zaznamenaných podle místa, času a obsahu. Uživatelé aplikace Banjo mohou vidět to, co se děje kdekoli na světě očima lidí, kteří tam právě jsou.
 • Dacadoo: S aplikací Dacadoo mohou uživatelé měřit svůj aktuální zdravotní a fyzický stav
  v reálném čase pomocí osobního zdravotního skóre. To je založené na stavbě těla, emocích a celkovém životním stylu (cvičení, výživa, stres a spánek). Dacadoo umožňuje uživatelům žít zdravější život a zůstat aktivní díky automatickému zapojení, koučování a zpětné vazbě. Všichni majitelé Samsung Gear 2 získají přístup na 60 dnů zdarma. Děti a dospělí mladší 20 let získají zdarma neomezený přístup k Dacadoo Health Score Platform. 
 • EasilyDo: EasilyDo je nejoblíbenější osobní asistent, který upozorní na veškeré plánované akce. Aplikace upozorní na schůzky, rezervace hotelů a letenek nebo sleduje stav doručení zásilky.
 • Feedly: Tato aplikace pomůže uživatelům hledat a spravovat informace, které je zajímají. 
 • Focus TRAINR: TRAINR využívá pohybové senzory v zařízení Samsung Gear 2, aby vytvořil prvního osobního trenéra na světě přímo na zápěstí uživatele. TRAINR automaticky sleduje horní i spodní část těla a monitoruje základní cviky. Zároveň poskytuje instrukce krok za krokem pro jednotlivé pohyby. Navíc lze využít diagnostiku pro získání individuálního cvičebního plánu a být fit přesně podle svých fyzických možností. 
 • Glympse: Glympse je nejjednodušší způsob, jak sdílet s použitím Samsung Gear 2 svou polohu s kýmkoli a v reálném čase. S aplikací Glympse, která je zdarma, není třeba vytvářet sociální sítě, nebo mít svou polohu neustále aktivovanou – stačí nastavit čas a odeslat.
 • iHeartRadio: Aplikace iHeartRadio poskytuje uživatelům okamžitý přístup k tisícům rozhlasových stanic a umožňuje vytvořit si „vlastní stanice“ podle oblíbených interpretů nebo písniček. iHeartRadio zpřístupňuje audiotéku čítající více než 18 milionů skladeb a 450 tisíc interpretů. A to vše zdarma.
 • iwunta (Cloudwear): Nyní lze pomocí jediného kliknutí strávit více času s přáteli – díky iwunta, první intuitivní messagingové aplikaci na světě. Iwunta shromažďuje blízké přátele
  a poskytuje spojení jediným kliknutím. Dokonce sama navrhne místo a umožní hromadný chat s přáteli pro potvrzení údajů.
 • Life360: Zůstat na cestách ve spojení s rodinou je snadné s novým Samsung Gear 2
  a aplikací Life360. Ať už dotyčný plánuje večeři, nebo se ujišťuje, že všichni dorazili domů
  v pořádku, oblíbený lokalizátor Life360 udrží všechny v kontaktu bez ohledu na to, co se připlete do cesty.
 • Runtastic: Runtastic je vhodný pro sledování vzdálenosti, rychlosti, nadmořské výšky, tepové frekvence, tempa a spálených kalorií během cvičení. Data zobrazí přehledný displej Samsung Gear 2 přímo na zápěstí. Po cvičení lze uložit statistiky pro pozdější prohlížení na stránce Runtastic.com, která čítá více než 30 milionů registrovaných uživatelů. 
 • Sleep Genius: Sleep Genius je vědecky pokročilý Spánkový program a budík Revive Cycle Alarm na světě. Podporuje kvalitnější spaní a lehké probuzení z kterékoliv fáze spánku. 
 • Spritz: Spritz nabízí inovativní technologii streamování textu, která umožňuje snadné
  a efektivní čtení pro emailovou aplikaci Samsung Gear 2. Zobrazuje jedno slovo po druhém rychlostí, která vyhovuje uživateli. To umožňuje rychle číst celý obsah emailů i bez přístupu
  k telefonu.  
 • Strava: Aplikace Strava připojí uživatele k celosvětové komunitě sportovců. S její pomocí lze sledovat vlastní výkonnost při běhu či cyklistice a porovnat ji s přáteli, obyvateli stejného města i profesionály. Aktualizace hodnot v reálném čase poskytuje okamžitou motivaci při tréninku.  
 • Vivino: Vivino je jednoduchý způsob, jakým každý milovník vína může získat okamžité informace o víně. Po vyfocení štítku na láhvi si lze prohlédnout hodnocení, chuťový profil, cenu a další informace. 
 • CNN: Aplikace upozorní na aktuální zpravodajství CNN Breaking News pro sledování na zařízení Samsung Gear 2.
 • eBay: Aplikace nabízí přehledné informace o nejdůležitějších činnostech na eBay.
 • Expedia: S aplikací Expedia lze získat perfektní cestovní informace ve správný čas, ať už se jedná o odletové časy na terminálu, nebo podrobnosti k zapůjčenému automobilu.
 • Flick Dat: S aplikací Flick Dat lze posílat vizitky ze Samsung Gear 2 kdykoliv a kdekoliv. 
 • MapMyFitness: MapMyRun je nejlépe hodnocená GPS aplikace, která umožňuje mapovat tréninky, prohlížet pokrok a sdílet je s přáteli pomocí Samsung Gear 2. 
 • MyMusicCloud: MyMusicCloud umožní vychutnat si hudební sbírku na Samsung Gear 2 i na všech ostatních zařízeních, a to online i offline.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

 1. Daniel Beneš (neregistrovaný)

  Zajímavé jak každý větší web i nula co napíše na web cokoliv zkopíroval tento článek z [odkaz] a následně přeložil, ale skoro nikdo nedodal co je pod tímto článkem “ ** The services listed above may not be available in all regions and features may vary by region, and service provider may change the name and/or value of its application at any time. Restrictions may also apply. “ Jinak ve zkratce řečeno, tyto aplikace nemusí ve vaší zemi být k dispozici. A hádejte co, oni nejsou v CZ Samsung apps k mání. GG 2 Neo mám a opravdu si můžete na tyto 3rd aplikace zatím nechat zajít chuť. Musíte vystačit s default appkama a pár prkotinama na samsung apps jako je kalkulačka, nebo pozadí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).