Sledujte nás na YouTube

Pro vývojáře: Nexus 10 dokáže emulovat většinu zařízení s Androidem

Na internetu se vždy objevovaly názory, že vývoj pro Android je velmi náročný už kvůli všemožným rozlišením displejů a složité hardwarové optimalizaci. Pokud jste ovšem majitelé tabletu Nexus 10, nemusí vás tento problém tak moc trápit. Pomocí užitečného nástroje vyvinutého v roce 2011 lze na tomto tabletu simulovat téměř jakékoli zařízení s Androidem. Jeho displej má totiž tak vysoké rozlišení a tak vysokou hustotu pixelů, že dokáže emulovat různé velikosti a ppi přímo na tabletu za pomocí praktických příkazů – “adb shell am display-size” a “adb shell am display-density“.

Zatímco je obrazovka vypnutá, připojené zařízení umožní nastavit vybrané parametry, a v momentě, kdy se obrazovka opět zapne, se již objeví nastavené specifikace. Pro vývojáře se tedy dozajisté jedná o velice užitečný nástroj, jak svoji aplikaci vyzkoušet na celém spektru Android zařízení ještě před uvedením na Google Play.

Richard Bláha

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *