Domů » Bleskovky » Pro vývojáře: Nexus 10 dokáže emulovat většinu zařízení s Androidem

Pro vývojáře: Nexus 10 dokáže emulovat většinu zařízení s Androidem

Na internetu se vždy objevovaly názory, že vývoj pro Android je velmi náročný už kvůli všemožným rozlišením displejů a složité hardwarové optimalizaci. Pokud jste ovšem majitelé tabletu Nexus 10, nemusí vás tento problém tak moc trápit. Pomocí užitečného nástroje vyvinutého v roce 2011 lze na tomto tabletu simulovat téměř jakékoli zařízení s Androidem. Jeho displej má totiž tak vysoké rozlišení a tak vysokou hustotu pixelů, že dokáže emulovat různé velikosti a ppi přímo na tabletu za pomocí praktických příkazů – „adb shell am display-size“ a „adb shell am display-density„.

Zatímco je obrazovka vypnutá, připojené zařízení umožní nastavit vybrané parametry, a v momentě, kdy se obrazovka opět zapne, se již objeví nastavené specifikace. Pro vývojáře se tedy dozajisté jedná o velice užitečný nástroj, jak svoji aplikaci vyzkoušet na celém spektru Android zařízení ještě před uvedením na Google Play.

Richard Bláha

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).